США і Китай: Bloomberg назвав країни, які першими подолають коронавірус

Крісталіна Георгієва, Пандемія, США, Китай, Економіка, Вакцинація, Bloomberg
Фото: Bloomberg

На думку експертів, можуть знадобитися роки, щоб інша частина світу приєдналася до США і Китаю і повністю оговталася від пандемії.

Світова економіка в 2021 році демонструє найвище зростання за більш ніж півстоліття, проте не всі країни відновлюються однаково швидко через різні темпи вакцинації і доступність препаратів проти коронавірусу.

Про це пише Bloomberg.

"Вакцини поки доступні не всім і не скрізь. Занадто багато людей продовжують стикатися з втратою робочих місць і зростанням бідності. Занадто багато країн відстають", — сказала глава МВФ Крісталіна Георгієва.

На думку експертів, після пандемії швидше за все відновляться економіки США і Китаю, оскільки темпи вакцинації в цих країнах найвищі.

Видання пише, що США відновлюють свою роль лідера світової економіки, виділивши на бюджетне стимулювання трильйони доларів. У минулу п'ятницю там спостерігався найвищий рівень прийому на роботу громадян, починаючи із серпня.

У Китаї також справи йдуть непогано, враховуючи минулорічний успіх у боротьбі з коронавірусом. Економіка країни росте навіть незважаючи на те, що там відмовляються від частини економічної допомоги.

У той час, економіки таких країн, як Франції, Німеччини, Італії, Великобританії та Японії, продовжують скорочуватися.

Видання зазначає, що можуть знадобитися роки, щоб інша частина світу приєдналася до США і Китаю і повністю оговталася від пандемії.

За даними МВФ, до 2024 року світове виробництво буде як і раніше на 3% нижче, ніж прогнозувалося до пандемії, при цьому, найбільше постраждають країни, які залежать від туризму і послуг.

Нагадаємо, аналітики Центру економічних і бізнес-досліджень (CEBR) вважають, що через пандемію китайська економіка обжене економіку США вже в 2028 році, а не в 2033, як прогнозувалося в допандемічний час.