"Будь ласка, допоможіть нам!": королева краси М'янми виступила проти військової хунти (фото)

Королева краси, М'янма,, хунта, вбивства, арешти, Таїланд, Хан Лей
Фото: ВВС | Хан Лей

Студентка факультету психології Хан Лей, яка представляє М'янму на конкурсі краси в Таїланді, вирішила не мовчати у важкий для її країни час.

Студентка факультету психології університету Янгона Хан Лей, яка представляє М'янму на конкурсі краси Miss Grand International у Таїланді, виступила проти військової хунти, що захопила владу в її країні.

Про це повідомляє ВВС.

"Сьогодні в моїй країні М'янмі вмирає багато людей. Будь ласка, допоможіть М'янмі. Ми потребуємо міжнародної допомоги прямо зараз", — сказала Хан Лей виданню в телефонному інтерв'ю з Бангкока.

За її словами, вона вирішила використовувати майданчик проведення конкурсу для того, щоб привернути увагу світової громадськості до подій.

"У М'янмі затримують журналістів, тому я вирішила звідси говорити", — сказала Хан Лей.

М'янма, Королева краси, хунта, вбивства, арешти, Таїланд, Хан Лей
Хан Лей представляє М'янму на конкурсі краси в Таїланді

Дівчина стурбована тим, що її виступ може привернути увагу військових у неї на батьківщині. Саме тому вона сказала, що вирішила залишитися в Таїланді як мінімум на наступні три місяці.

За її словами, ще до від'їзду до Таїланду вона знала, що потенційно піддасть себе ризику і їй доведеться залишитися там на деякий час.

"Я турбуюся про свою сім'ю і свою безпеку, тому що я багато говорила про ситуацію в М'янмі. У М'янмі всі знають, що не можна говорити про те, що там відбувається", — сказала Хан Лей, додавши, що залишитися в Таїланді їй порадили її друзі.

М'янма, Королева краси, хунта, вбивства, арешти, Таїланд, Хан Лей
Хан Лей

Побоювання найкрасивішої дівчини М'янми небезпідставні. Минулого тижня сили безпеки заарештували 18 зірок, відомих блогерів і двох журналістів. Усі вони висловилися проти перевороту.

Хан Лей сказала, що з нею не зв'язалися військові або будь-які інші офіційні особи після її слів, але підтвердила, що отримувала загрозливі коментарі в соціальних мережах.

"У соціальних мережах мені погрожували, кажучи, що, коли я повернуся до М'янми, мене чекає в'язниця", — сказала вона, додавши, що не знає, хто стоїть за погрозами.

Разом із тим, за її словами, переважна більшість коментарів у соціальних мережах носили позитивний характер.

Хан Лей розповіла, що особисто брала участь у протестах у перші тижні після перевороту, багато її однокурсників уже ув'язнені, а один із друзів був убитий.

"Він навіть не протестував. Одного вечора він пішов у ресторан, щоб випити кави, і хтось вистрілив у нього", — сказала вона.

М'янма, Королева краси, хунта, вбивства, арешти, Таїланд, Хан Лей

За словами Хан Лей, її сім'я знаходиться в безпеці, але спілкування з рідними носить епізодичний характер, оскільки в М'янмі регулярно вимикають інтернет. Вона попросила, щоб BBC не публікувала назву її рідного міста, щоб захистити своїх близьких.

За даними групи активістів "Асоціації допомоги політичним в'язням" (AAPP), під час протестів у М'янмі були вбиті більш ніж 500 осіб, з них 43 дитини. Не менше 2 500 осіб були арештовані. Найкривавіший день був минулої суботи, коли загинули понад 100 осіб.

Нагадаємо, Збройні сили М'янми оголосили надзвичайний стан і передали владу в країні командувача збройними силами генерала Міну Аунг Хлайну, а виконувачем обов'язків глави держави призначили віце-президента Мʼїн Шве. Президент країни Він Мʼїн і фактичний глава держави, глава правлячої партії країни "Національна ліга за демократію" 75-річна Аун Сан Су Чжі затримані, їх місцезнаходження невідоме.

На тлі масових протестів військова хунта, що захопила владу в М'янмі, повністю відключила в країні доступ до Інтернету.