Перші телефони з камерою і розвідувальні дрони — Ізраїль розсекретив винаходи своєї розвідки

єврей, ізраїль, Близький Схід, армія ізраїлю, цахал, араби
Фото: kolhazman.co.il | Ізраїль розсекретив винаходи своєї розвідки

Днями в Ізраїлі оприлюднили дані про винаходи підрозділу 81 — таємного відділу ізраїльської розвідки. Серед них — перші дрони і мобільники з камерою.

Підрозділ 81 завжди був оповитий таємницею. "Підрозділ технологій відділу особливих операцій" — його повна назва. Цей підрозділ служить відділу військової розвідки Ізраїлю. І хоча в ньому служать як військові, так і цивільні, однак очолює його завжди армійський генерал. Серед службовців — найкращі лікарі, фізики і найталановитіші інженери країни євреїв. "Вісім-один" (а саме так називають цей підрозділ у розмовному стилі службовці) відповідає за всі можливі засоби стеження, шпигунства і розвідки.

Днями були оприлюднені сенсаційні секретні матеріали, що стосуються винаходів цього підрозділу.

Перший у світі БПЛА з камерою на борту

БПЛА, дрон, перший, аеродром, 1968, ізраїль
БПЛА з камерою на борту

На фото — перший безпілотний літальний апарат зі встановленою на ньому камерою. У просторіччі відомий, як розвідувальний дрон. Це 1968 рік — неймовірний прорив для того часу. Такі апарати були створені для стеження і зйомки нових зенітних керованих ракет Єгипту, щоб не наражати на пілотів-розвідників ризику. Один з інженерів підрозділу зазначає: "ми просто взяли планер і поставили двигун з фотоапаратом, не здогадуючись, що скоро станемо державою-лідером з інновацій та виробництва БПЛА".

Перший у світі мобільний телефон з камерою

телефон, ізраїль, смартфон, камера, ізраїль, перший
Мобільний телефон з камерою

Але БПЛА з камерою був не єдиним приголомшливим винаходом. У надрах лабораторій підрозділу 81 був сконструйований також перший мобільний телефон з камерою. Ще задовго до перших "стандартних" телефонів з камерами. Такий винахід дозволяв ізраїльським розвідникам фотографувати будь-які об'єкти і передавати візуальну інформацію відразу в лабораторію розвідки.

Шифрування тексту у фотографіях

шпигунство, фотографія, технології, камера, розвідка
Текст у фотографії

Апарат на фотографії не більший кількох сантиметрів, при цьому він дозволяв "закарбувати" документи і текст у клітинку розміром з один міліметр на звичайній фотографії. Такі фотографії потім надходили в лабораторії "Вісім-перших". У них під спеціальними мікроскопами отримували всю інформацію про противника. Відомий ізраїльський розвідник Елі Коен, який працював у Сирії, користувався саме таким апаратом.

Що сьогодні?

Сьогодні підрозділ зайнятий розробкою всіляких розвідувальних роботів, а також системами війни в кіберпросторі. Це на військовому терені. Що стосується цивільного, саме "Вісім-перші" створили в минулому році новітні системи вентиляції легенів для забезпечення лікарень з приходом пандемії.

Можна не сумніватися, що ці оприлюднені дані це лише вершина айсберга. Яка ще кількість винаходів і секретів ховається в лабораторіях підрозділу, відомо тільки високопоставленим ізраїльським розвідникам. І то не всім.