Грандіозний парад у Каїрі: стародавні мумії фараонів помпезно перевезли в новий музей (фото, відео)

Фараон, Єгипет, Музей, Парад, Каїр, Переїзд, Мумії
Фото: Khaled DESOUKI

Вулицями міста в спеціальних капсулах пронесли рештки 18 правителів і 4 правительок періоду Нового царства — епохи найвищого розквіту давньоєгипетської державності.

Грандіозний парад Параном пройшов напередодні в Каїрі — містом у спеціальних капсулах провезли 22 давньоєгипетські мумії фараонів у новий музей, де вони будуть представлені в більшій пишноті.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Вулицями міста пронесли рештки 18 правителів і 4 правительок періоду Нового царства — епохи найвищого розквіту давньоєгипетської державності (1550-1069 роки до н. е.).

Фараон, Єгипет, Музей, Парад, Каїр, Переїзд, Мумії

Хода почалася від Єгипетського музею в центрі Каїра, звідки вивозили мумії фараонів, і пройшла дистанцію 5 км до нового Національного музею єгипетської цивілізації, куди мумії фараонів привезли.

Фараон, Єгипет, Музей, Парад, Каїр, Переїзд, Мумії

Для проведення параду місцева влада перекрила дороги вздовж Нілу.

Фараон, Єгипет, Музей, Парад, Каїр, Переїзд, Мумії

У момент, коли мумії фараонів прибули в музей, гармати справили салют із 21 гармати.

Фараон, Єгипет, Музей, Парад, Каїр, Переїзд, Мумії

На церемонії був присутній президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі. Також захід відвідали керівники культурного агентства ООН ЮНЕСКО і Всесвітньої туристської організації.

Фараон, Єгипет, Музей, Парад, Каїр, Переїзд, Мумії

За словами єгипетського археолога Захі Хавасса, кожна мумія була поміщена в спеціальну капсулу, заповнену азотом для забезпечення захисту, і їх перевозили на спеціальних транспортних засобах із забезпеченням стійкості.

"Ми вибрали Музей цивілізації, тому що вперше хочемо показати мумії цивілізовано, для освіти, а не для розваги, як в Єгипетському музеї", — сказав Хавасс.

З 1871 року археологи знаходили мумії в комплексі похоронних храмів Дейр-аль-Бахари в Луксорі й у прилеглій Долині царів.

Найстаріша з них — мумія Секененра Тао, останнього фараона 17-ї династії, що правив у 16 столітті до нашої ери і, як вважають, загиблого насильницькою смертю.

Серед 22 мумій, які "переїхали" в новий музей — мумія фараона Рамзеса II, одного з найбільших правителів Стародавнього Єгипту, останки Яхмос-Нефертарі, яка заснувала некрополь Долини Царів, мумії цариці Хатшепсут і фараона Секененра Таа II, по-звірячому вбитого наприкінці його правління.

"Роблячи це таким чином, з великою помпою та обставинами, мумії отримують належне", — сказала Саліма Ікрам, єгиптолог з Американського університету в Каїрі.

"Це царі Єгипту, це фараони. І це спосіб проявити до них повагу", — додала вона.

Нагадаємо, переїзд мумій вже повʼязали з подією в Суецькому каналі та низкою інших нещасть, що сталися в Єгипті. Деякі вважають, що цим переїздом порушується спокій фараонів, що загрожує катастрофами і лихами.