Ілон Маск назвав причину недавнього вибуху Starship SN11 перед посадкою

Starship SN11
Фото: SpaceX | Один з останніх знімків Starship SN11

Виявилося, що космічний корабель вибухнув через витік палива і пошкодження двигуна

Ілон Маск назвав причину вибуху космічного корабля Starship SN11 перед посадкою. До вибуху прототипу призвів невеликий витік палива. Про це винахідник і мільярдер написав у Twitter.

За витоком було загоряння одного з трьох двигунів Raptor і пошкодження електронного блоку управління корабля, що у свою чергу призвело до позапланового підвищення тиску в одному з турбонасосів у момент запуску двигуна.

Космічний корабель вибухнув після випробувального суборбітального польоту при спробі приземлення. На це Маск відреагував з гумором, написавши в соцмережах, що "принаймні воронка в потрібному місці".

Тестовий політ Starship складається з трьох фаз: зліт і набір висоти, перехід у горизонтальне положення і керований спуск за допомогою аеродинамічних рулів, маневр "belly flop" з розворотом хвостом вниз (вихід у вертикаль) і подальшою реактивною посадкою.

Випробування SN11 проходили 30 березня за майже нульової видимості через густий туман, проте він успішно пройшов дві з трьох фаз, але вибухнув на третьому етапі посадки.

Starship SN11, уламки
Starship SN11, уламки
Уламки Starship SN11

У SpaceX уже готовий наступний прототип Starship SN15, випробування якого скоро почнуться.

У SpaceX розраховують провести повноцінний орбітальний запуск Starship уже в цьому році, а на 2023 рік запланована перша пілотована місія Starship — у подорож навколо Місяця відправиться туристична делегація на чолі з японським мільярдером Юсаку Маедзавою.

А 5 квітня космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX відʼєднався від Міжнародної космічної станції (МКС) і пристикувався до іншого її шлюзу.

Тепер корабель Crew Dragon пристикований до шлюзу модуля Harmony. Маневр відбувався в автоматичному режимі. Корабель компанії SpaceX вперше пристикувався з МКС.

"Dragon перестикувався з МКС, завершивши свій перший в історії політ для того, щоб пристикуватися до іншого шлюзу, і звільнивши місце для прибуття Crew-2 Dragon через кілька тижнів, а також для CRS-22 Dragon цього літа", — зазначили в компанії.