Ночував у машині: посла М'янми, який критикував хунту, вигнали з посольства у Лондоні

Чжо Зо Мін, посол М'янми, великобританія
Фото: Скриншот | Екс-посол М'янми в Великобританії Чжо Зо Мін

Військовий аташе М'янми повідомив дипломату, що він більше не є послом і видворив його на вулицю.

Чжо Зо Міну, вже колишньому послу Мʼянми у Великобританії довелося провести ніч у своїй машині після того, як його вигнали з будівлі посольства в Лондоні. Кілька тижнів тому Мін закликав військових, які вчинили в лютому переворот у Мʼянмі, звільнити заарештовану главу країни Аун Сан Су Чжі і зупинити насильство проти демонстрантів. Про це пише Daily Mail.

Чжо Зо Мін розповів журналістам, що 7 квітня ввечері військовий аташе Мʼянми в Лондоні наказав співробітникам посольства покинути приміщення, а самому Чжо Зо Міну передали, що він більше не є послом. Нове керівництво посольства викликало поліцію, яка не давала Чжо Зо Міну повернутися в будівлю.

"Це у своєму роді переворот у центрі Лондона. Ви бачите, що вони окупували мою будівлю", — сказав Чжо Зо Мін журналістам.

Вночі біля будівлі посольства зібралися активісти, щоб висловити незгоду з діями влади Мʼянми. Британський міністр закордонних справ Домінік Рааб вже назвав дії військових стосовно посла цькуванням.

Але казус полягає у тому, що влада Мʼянми направила до британського МЗС повідомлення про зміну посла. За Віденською конвенцією, влада Британії у цьому випадку "змушена визнати рішення, прийняте владою Мʼянми", але їх позиція стосовно перевороту в країні і стрільбі по демонстрантах залишається такою, що різко засуджується.

Чжо Зо Мін, посол М'янми, великобританія
Чжо Зо Мін у своїй машині

За попередніми даними, тимчасовим главою посольства Мʼянми у Лондоні став Чит Він, колишній заступник Чжо Зо Міна.

У четвер вранці перед будівлею посольства виступив представник Чжо Зо Міна, який зачитав його заяву. У ній Чжо Зо Мін закликав британський уряд не визнавати нового посла, призначеного хунтою, а замість цього вислати його з країни.

"У Мʼянмі в лютому стався переворот. Тепер та сама ситуація у центральному Лондоні", — сказав представник екс-посла, додавши, що співробітникам посольства пригрозили "суворим покаранням", якщо вони не підкоряться військовому керівництву.

Чжо Зо Міна відсторонили від посади через його політичної позиції. У березні він закликав військовий уряд Мʼянми відпустити заарештованих політиків: президента Він Мʼїна, главу "Національної ліги за демократію" Аун Сан Су Чжи та інших високопоставлених членів її партії, які прийшли до влади після демократичних виборів.

"Я не хочу бачити, як вмирають громадяни Мʼянми. Я закликаю всіх зупинитися. Країна вже на межі громадянської війни. Я хочу миру", — говорив Мін, підкресливши, що намагається бути посередником між сторонами конфлікту.

Нагадаємо, 1 лютого у Мʼянмі стався військовий переворот. Збройні сили Мʼянми оголосили надзвичайний стан і передали владу в країні командуючому збройними силами Міну Аунг Хлайну. Президент країни Він Мʼїн і фактичний глава держави, глава правлячої партії країни "Національна ліга за демократію" 75-річна Аун Сан Су Чжі було затримано.

З лютого в країні тривають антивоєнні протести і демонстрації, які придушуються найжорстокішим чином. Під час безперервних протестів у країні вбили, щонайменше, 550 осіб, ще 2 751 особа, серед яких журналісти, студенти та колишні урядовці, затримані. Поліція та військові використовують бойові патрони проти протестувальників, бʼють людей, а також влаштовують рейди по домівках активістів. Серед убитих є діти.

На тлі масових протестів військова хунта, що захопила владу в Мʼянмі, повністю відключила в країні доступ до Інтернету.