"Побігайте, але щоб не зловили": в РФ губернатор вчив чиновників заманювати туристів

Тулєєв, снігова людина, туризм, кемерово, фото
Фото: Instagram / tuleev_a.g | Аман Тулєєв (посередині)

Колишній губернатор Кемеровської області розповів, що хотів зробити свою область "батьківщиною Єті".

Аман Тулєєв був губернатором Кемеровської області 21 рік. Вийшовши на пенсію, він час від часу публікує в соцмережах спогади про свою роботу. Так 8 квітня в Instagram він розповів, як вигадав кузбазьку снігову людину (єті) в горах Шорії.

За його словами, легенди, ніби в цих горах мешкає снігова людина, ходять давно. Деякі місцеві мисливці клянуться, що бачили в глухих місцях двометрового, зарослого вовною велетня. Для пошуків єті в Шорію приїжджали ентузіасти з різних країн, але нікого не знайшли.

Якось Тулєєв проїхав на снігоході до віддаленої Азасської печери. "Навколо лід, камені виступають. У печері розпалили багаття, руками роздирали м'ясо, косили під первісних. Звичайно, все це не на суху. Якихось слідів єті я не побачив у цій печері, а заходити всередину не ризикнув", — згадує екс-губернатор.

Натхнений поїздкою, Тулєєв вирішив почати підігрівати інтерес до єті. Він сказав керівнику району: "Чому б не зробити Таштагол та околиці Батьківщиною Єті?! Нехай приїжджають і шукають. Району ж вигідно: приїхали, за все треба платити, поїсти, переночувати, розважатися".

За його словами, коли інтерес падав, він пропонував місцевому голові "знайти когось вищого на зріст, нехай костюмчик скине, шубу навиворіт одягне й побігає в людних місцях, покричить, щоб туристи помітили, але зловити не встигли".

З 2010 року в Гірській Шорії почали святкувати нове свято — День снігової людини. Приурочили його до відкриття гірськолижного сезону.

Заснували спеціальний приз — один мільйон рублів — тому, хто знайде єті. "Народ завівся, кинувся нишпорити по лісах. Приїжджі потягнулися. Звичайно, ніхто єті не знайшов, але підвищена увага Шорія до себе привернула", — резюмував Тулєєв.

Нагадаємо, член палати представників американського штату Оклахома Джастін Хамфрі звернувся в Комісію з дикої природи штату із законопроектом, який може відкрити великий сезон полювання на снігову людину, яку тут також називають Бігфут і Сасквоч.

Хамфрі впевнений, що це допоможе залучити туристів. Утім, його прохання обгрунтоване — саме в тій частині штату, яку він представляє, найбільш часті зустрічі з бігфутами, тут навіть проводять щорічний фестиваль, присвячений цій міфічній істоті.