Обов'язкова вакцинація населення законна, — ЄСПЛ

ЄСПЛ, коронавірус, вакцинація, законність
Фото: РБК | Вакцинація від коронавірусу

Згідно з рішенням суду, обов'язкові щеплення не суперечать Європейській конвенції про права людини.

Європейський суд з прав людини в Страсбурзі у четвер, 8 квітня ухвалив, що обов'язкова вакцинація може бути необхідною і є законною в демократичних суспільствах.

Deutsche Welle уточнює, що це перший випадок, коли даний суд розглядав питання про обов'язковість вакцинації.

Видання пише, що рішення ухвалили у відповідь на скарги громадян Чехії стосовно обов'язкової вакцинації дітей.

У постанові суду сказано, що політика Чехії в галузі охорони здоров'я не суперечить статті про право на повагу до приватного життя відповідно до Європейської конвенції про права людини.

А обов'язкові щеплення, які ввели чеські органи охорони здоров'я, відповідають "найкращим інтересам" дітей.

"Мета повинна полягати у тому, щоб кожна дитина була захищена від серйозних захворювань за допомогою вакцинації або ж за рахунок колективного імунітету", — сказано в постанові в суді.

Deutsche Welle зазначає, що хоча рішення ЄСПЛ і не стосувалося вакцинації від коронавірусу, воно може мати наслідки, особливо для тих, хто досі заявляв про відмову від вакцинації.

Експерти вважають, що таке рішення в умовах пандемії збільшить імовірність обов'язкової вакцинації.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я розкритикувала розгортання вакцини проти коронавірусу в Європі як "неприйнятно повільне". Наразі, стверджують в організації, перше щеплення від COVID-19 отримали не більше ніж 10% від усього населення європейського регіону.

Міжнародна Комісія з громадської охорони здоров'я Lancet COVID-19 закликає до негайних дій у відповідь на нові штами. На думку вчених, самої вакцинації може бути вже недостатньо, потрібно глобальне "максимальне придушення".

Зі свого боку, в Міністерстві охорони здоров'я України вважають, що до кінця поточного року вакцину від коронавірусу отримає 70% дорослого населення України.

"Я впевнений, що нам вдасться переконати 70% дорослого населення зробити вакцинацію. Я впевнений, що до кінця 2021 роки нам вдасться повністю перемогти коронавірусну хворобу", — заявив глава Відомства Максим Степанов.