Вакцинний націоналізм. Глава ВООЗ назвав "шокуючим" дисбаланс у розподілі вакцин

Тедрос Аданом Гебреісус, ВООЗ, вакцинація, коронавірус, вакцини
Фото: World Health Organization

Тедрос Аданом Гебреісус каже, що мета — почати вакцинацію в усьому світі до 10 квітня вже провалена.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) розкритикувала поточний розподіл вакцин між багатими та бідними країнами, назвавши ситуацію "шокуючим дисбалансом". Про це повідомляє ВВС.

Глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус заявив, що мета — почати програму вакцинації в кожній країні світу до суботи, буде провалена.

ВООЗ давно закликає до більш справедливого розподілу вакцин проти коронавірусу. Організація очолює ініціативу Covax, яка призначена для надання допомоги бідним країнами.

До теперішнього часу за цією схемою було доставлено понад 38 млн доз вакцин в 100 країн світу. Covax сподівається доставити більш 2 млрд доз вакцин людям в 190 країнах світу менш ніж за рік. Зокрема, ВООЗ хоче гарантувати, що 92 бідніші країни отримають доступ до вакцин одночасно з більш багатими країнами.

"У глобальному розподілі вакцин спостерігається шокуючий дисбаланс. У середньому в країнах з високим рівнем доходів майже кожна четверта людина отримала вакцину від COVID-19. У країнах з низьким рівнем доходів це один з більш ніж 500 осіб", — заявив Гебрейесус.

ВООЗ сподівалося, що до кінця березня по схемі Covax буде розподілено не менше 100 млн доз вакцин по всьому світу, але поки було доставлено лише 38 млн доз.

"Ми сподіваємося, що зможемо надолужити згаяне у квітні і травні", — додав глава ВООЗ.

Він також розкритикував країни, які укладали власні угоди з доставки вакцини поза схемою Covax.

"Деякі країни та компанії планують укладати власні двосторонні угоди про постачання вакцини, минаючи Covax, за своїми політичними або комерційними цілями. Ці двосторонні домовленості можуть розпалити полум'я несправедливості по відношенню до вакцин. Обмежені поставки стимулюють вакцинний націоналізм", — додає глава ВООЗ.

Раніше Гебреісус говорив, що світ зіткнувся з "катастрофічним моральним провалом" через нерівний розподіл вакцин. Він додавав, що підхід "я — в першу чергу" приречений на провал, тому що він лише продовжить пандемію коронавірусу.

Нещодавно в ВООЗ заявляли, що темпи вакцинації від коронавірусу в Європі неприйнятно повільні. Організація рекомендувала європейським країнами збільшити виробництво вакцин, а також використовувати всі наявні запаси.

За даними Bloomberg, в Україні на вакцинацію 75% населення піде 10 років, якщо темпи вакцинації збережуться колишніми. Така ж ситуація складається в Індії, Бангладеш та Пакистані.