В Індії двох чоловіків заарештували за те, що вони навчили мавп красти гроші

мавпа, крадіжка, гроші
Фото: Фото из открытых источников | Мавпи забирали гроші, поки їх господарі відволікали жертву

Третій член банди, що промишляла крадіжками за допомогою приматів, втік і зараз перебуває в розшуку.

Індійська поліція затримала в Нью-Делі двох громадян, які грабували перехожих на вулицях за допомогою дресированих мавп, передає Barron's. Ті ж, натомість, навіть нічого не підозрювали.

Їх схопили після того, як один з потерпілих поскаржився поліцейським, що троє невідомих з мавпами оточили його і вкрали 6000 рупій (80 доларів).

"Коли жертва сиділа в авторікші, чоловіки також увійшли і попросили одну мавпу сісти на переднє сидіння, а іншу – позаду. Вони забрали гроші, які були у нього в гаманці, і втекли з мавпами", – розповіли в поліції, уточнивши, що потерпілий був адвокатом.

Правоохоронці запідозрили, що ця банда стоїть і за іншими подібними крадіжками. Поліцейські створили спеціальну групу для пошуку шахраїв, котрі були заарештовані на автобусній зупинці разом зі своїми хвостатими "спільниками".

Тепер місцеві правоохоронці шукають третього члена банди, а приматів відправили до центру порятунку тварин.

За інформацією видання, індійська влада бореться з загрозою, що йде від мавп у Делі та інших густонаселених містах, де вони часто заходять в будинки в пошуках їжі. Громадяни ловлять їх, хоч це і заборонено з 1972 року, і деякі особливо спритні вчать тварин красти. Крім того, мавпи часто нападають на людей. Так, у минулому році зграя мавп атакувала медичного працівника і забрала зразки крові пацієнтів з позитивним результатом на коронавірус у місті Меерут на півночі Індії.

У лютому в Індії сталася жахливі подія за участю приматів. У місті Танджавур зграя диких мавп увірвалася в будинок і викрала новонароджених близнюків, одного з яких пізніше знайшли мертвим.

А в Малайзії мавпа вкрала iPhone і влаштувала фотосесію. Жертвою став 20-річний студент. Йому пізніше все ж вдалося знайти гаджет, на якому збереглося безліч фотографій волохатого злодія.