В РФ заявили про розробку бомбардувальника-невидимки, "який долає натівське ППО" (фото)

розробка бомбардувальника в росії,
Фото: РИА Новости | рендер літака

Літак, як кажуть конструктори, зможе долати 15 тисяч кілометрів за раз. Перший політ повинен відбутися через 4-5 років.

Міністерство оборони Росії затвердив фінальний проєкт бомбардувальника-неведимки, яктй, за твердженнями розробників, зможе долати протиповітряну оборону країн НАТО. Про це повідомляє РІА новини.

Перспективний авіаційний комплекс дальньої авіації (ПАК ДА) планують взяти на озброєння до 2027. Він повинен замінити флот Ту-95МС, в яких вже закінчується термін експлуатації. Перший політ повинен відбутися через 4-5 років.

Зовнішній вигляд розробки на цей час зберігається в таємниці, є лише рендери того, як він може виглядати. Але відомо, що літак має бути побудований за схемою "летюче крило", коли підйомна тяга створюється практично всією поверхнею літака.

розробка новітнього бомбардувальника в росії
Рендер ПАК ДА
Фото: Скриншот

За даними джерел російського видання, авіаконструктори вже провели ряд стендових випробувань. Оцінювалася його помітність для радарів на спеціальних повнорозмірних частинах бомбардувальника.

За задумом конструкторів, літак буде дозвуковим, що дозволить долати до 15 тисяч кілометрів за раз. Низький рівень помітності бомбардувальника повинен дати більше часу екіпажу для виходу із зони після бомбардування або запуску ракет.

У планах цього року створити кілька варіантів силової установки для проведення стендових випробувань. На озброєння бомбардувальника планують поставити чинні ракети "повітря-земля" Х-101 і Х-102 (з ядерною боєголовкою), а також перспективні гіперзвукові ракети.

бомбардувальник-невидимка сша
B-21 Raider
Фото: Скриншот

Аналогом подібної розробки є американський літак B-21 Raider, який армія США планує прийняти на озброєння до 2025 року. Він також використовує концепцію малопомітного літака, побудований за схемою "летюче крило", а також буде здатний переносити ядерне ракетне або бомбове озброєння.

Нагадаємо, Південна Корея представила свій перший винищувач KF-21, який вони розробляють разом з Індонезією.

Раніше в Росії загинули троє льотчиків бомбардувальника Ту-22М3 через позаштатне спрацювання катапульти.

7 квітня випробування гіперзвукової ракети в США завершилося невдачею. Ракета не вилетіла з борта літака.