"Так, "Бук", "Бук", — ЗМІ опублікували запис розмови Гіркіна в день збиття MH17 (відео)

нові факти в розслідуванні, розслідування мн17, перехоплення розмови
Фото: 24 Канал | Залишки збитого МН17

У перехопленій розмові бойовики обговорювали куди направляти ЗРК, і що робити з ним після того, як стало ясно, що вони збили авіалайнер, а не винищувач ЗСУ.

В рамках розслідування збиття літака MH17 на сході України нідерландське видання NOS опублікувала розшифровку розмови бойовика Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), Сергія Дубинського з російськими кураторами.

Розмова була перехоплений українськими спецслужбами, її передали Міжнародній слідчій групі.

Запис датується 17 липня, в якому Дубінський стверджує, що у нього є прямий зв'язок з Москвою. Він також говорить про встановлення "Бук", який є у бойовиків ОРДЛО.

Дубинський: "Алло, Миколайовичу, а куди нам цю красуню вивантажити?" і уточнює у Булатова (експідполковник ВДВ РФ): "БМ", "Бук" ?;

Пулатов: "Так, "Бук", "Бук";

Дубинський: "А вона на тягачі? Треба поставити "Бук-М" в районі Первомайського".

Після того як бойовики збили літак, відбулася розмова між Дубинським і Леонідом Харченком, якого підозрюють в збитті.

"Ми на місці, вже одну" сушку "(літак Су) збили", — сказав Харченко. Через дві години виявляється, що збили не український винищувач, а пасажирський лайнер. Після цього Гіркін наказує своїм підлеглим знайти підрозділ, де дислокувався "Бук".

Відео з тайм-кодом.

Повідомляється, що бойовики могли не знати, яку ціль "зловила" установка, але для звинувачення це не має значення. Також підтвердилася участь Росії у військово-стратегічних рішеннях ОРДЛО. Крім цього вказується, що до постачання зенітно-ракетного комплексу мало відношення ФСБ.

Нагадаємо, катастрофа Boeing 777 Малайзійських авіаліній сталася 17 липня 2014 роки над окупованою Донецькою областю. Всі пасажири літака загинули, їх було 298 осіб на борту. Міжнародна слідча група стверджує, що борт був збитий ракетою ЗРК "Бук", який доставили із Росії.

13 березня 2018 року було оприлюднено імена головних підозрюваних у справі MH17.В списку підозрюваних вказані імена Ігоря Гіркін (Стрєлков), Сергія Дубинського і Миколи Ткачова. У лютому 2019 року українські спецслужби змогли затримати й вивезти бойовика, який охороняв уламки збитого МН17 А в липні затримали Цемаха, який командував ППО окупованого міста Сніжне.

З 9 травня 2020 року в Нідерландах проходять слухання справи по збитому літаку.