Сухопутні війська США вперше очолить жінка

Крістін Вормут, Пентагон, Армія США, Міністр армії
Фото: U.S. Department of Defense | Крістін Вормут (в центрі)

Крістін Вормут є ветераном у сфері національної безпеки з великим досвідом роботи в Пентагоні.

Президент США Джо Байден номінував Крістін Вормут, колишню чиновницю Пентагону в адміністрації Барака Обами, на пост міністра армії (Сухопутних військ) США.

Про це повідомляє abc News.

Якщо її кандидатура буде схвалена Сенатом, Крістін Вормут стане першою жінкою в історії, яка займає цю посаду, і візьме під контроль найбільший підрозділ Збройних сил США.

Ветеран у сфері національної безпеки з великим досвідом роботи в Пентагоні, Вормут також працювала директором з питань оборонної політики у Раді національної безпеки за президентства Обами.

Видання зазначає, що вона зіграла помітну роль у період транзиту влади від попередньої адміністрації Трампа до адміністрації Байдена, очолюючи команду обраного президента з прийому справ у Пентагоні.

"Крістін — це справжній патріот, що присвятила свою кар'єру служінню Америці та безпеці нашої країни. У мене немає сумнівів ц тому, що ц разі призначення на посаду, вона буде з честю керувати нашими солдатами і представляти їх сім'ї", — охарактеризував Вормут міністр оборони США Ллойд Остін.

У разі схвалення її кандидатури, Вормут приєднається до інших жінок, призначених на керівні посади ц Пентагоні, включаючи Кетлін Хікс, заступника міністра оборони, та Келлі Магсамен, начальника штабу міністра оборони Ллойда Остіна.

Міністр армії США (United States Secretary of the Army) — це громадянська посада у Міністерстві оборони США. Він несе відповідальність за людські ресурси, персонал, резерв, стан будівель і споруд, охорони навколишнього середовища, систем озброєння та устаткування, комунікації та фінанси. Підпорядковується безпосередньо міністру оборони США.

Нагадаємо, президент США Джо Байден під час призначення двох жінок-генералів керівниками військових підрозділів забув, як називається військове відомство США, а також прізвище призначеного ним голови оборонного відомства.