Американська компанія Moderna знизила ефективність своєї вакцини

Moderna
Фото: clickondetroit.com | Вакцина проти COVID-19 виробництва Moderna

Виробники американського препарату оновили дані після чергового етапу клінічних випробувань за участю більше 30 тисяч осіб.

Компанія Moderna зі США знизила заявлену ефективність своєї однойменної вакцини проти СOVID-19 до 90-95%. Про це прес-служба повідомила на офіційному сайті.

До третьої фази клінічних випробувань вакцини Moderna залучили понад 30 тисяч учасників. Результати досліджень показали, що препарат запобігає зараженню коронавірусу в 90%, хоча в грудні 2020 року його показав ефективність 94,1%. При цьому американська вакцина захищає від розвитку важкої форми хвороби в 95% випадках.

Клінічні випробування тривають, стан учасників відстежують, починаючи з третього тижня після другої дози вакцини Moderna — у цей період організм виробляє максимальний захист проти коронавірусу. Станом на 9 квітня інформація про третю фазу досліджень препарату враховувала вже більше 900 випадків COVID-19 у групах "вакцина" та "плацебо", зокрема понад 100 — тяжких. 13 квітня 2021-го всім "розсліпленим" учасникам досліджень у плацебо-групі запропонували вакцину, і 98% дали згоду.

Нещодавно повідомляли, що у Франції планують вакцинуватися другою дозою Pfizer або Moderna замість AstraZeneca — у такому експерименті візьмуть участь понад 500 тисяч осіб. Як припускають вчені, комбінування вакцин допоможе організму виробити більш надійний захист проти коронавірусу.

Зʼявилася інформація, що компанія Moderna почала тестування вакцини проти COVID-19 на дітях. До випробуванням залучать приблизно 6 750 учасників віком від 6 місяців до 12 років зі США та Канади, в яких немає важких або хронічних захворювань. Перші з них вже отримали щеплення.

У США у вакцинованої Moderna матері народилася дитина з антитілами до COVID-19. Як заявив Чед Рудник, педіатр зі штату Флорида, це перший випадок у світовій історії.