Куплену в Туреччину або Танзанію путівку росіянам пропонують обміняти на подорож батьківщиною

аеропорт, туристи
Фото: ТАСС

У Танзанію і Туреччину польоти призупинили до початку червня. За офіційною версією — через зростання захворюваності на коронавірус у цих країнах

У Федеральному агентстві з туризму РФ, або Ростуризмі, повідомили, що польоти до Туреччини і Танзанії будуть припинені з 15 квітня і до початку червня. Влада пояснила це рішення різким зростанням захворюваності в цих країнах. Про це пише ТАСС.

За словами голови Росспоживнагляду Анни Попової, Росія відкрила авіасполучення з 30 країнами, і в 21 з них спостерігається "дестабілізація ситуації" з поширенням коронавірусу.

"Але найвищі цифри захворюваності зареєстровані в Турецькій Республіці. І я нагадаю: якщо в Росії це було 45 випадків на 100 тис. населення, у Туреччині цей показник становив 455 на 100 тис. населення за тиждень", — зазначила вона. З Танзанії, крім випадків коронавірусу, росіяни завозять малярію, повідомила віце-прем'єрка Попова. Тому призупинення авіасполучення — це турбота про громадян, зазначає Попова.

Але тим росіянам, котрі вже придбали путівки в Туреччину чи Танзанію, пропонується альтернатива — вибрати інший туристичний напрямок, наприклад, подорож по Росії.

"Зазначимо, що за погодженням з туроператором, путівку, куплену в Туреччину або Танзанію, можна обміняти на подорож по Росії", — йдеться в повідомленні Ростуризму.

На період з 15 квітня по 31 травня тури в Туреччину забронювали понад 500 тисяч росіян, повідомила раніше виконавчий директор Асоціації туроператорів Росії (АТОР) Майя Ломідзе. У Танзанію — 6-7 тисяч турів.

При цьому евакуації туристів, які вже перебувають у Танзанії або Туреччині, не буде. Вони зможуть планово повернутися в Росію відповідно до дат закінчення турів.

Раніше Туреччина виступила за якнайшвидше зниження напруженості у відносинах між Росією та Україною. Міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар нагадав, що Україна є стратегічним союзником Туреччини і що Туреччина не "не визнає окупацію Криму й "уважно відстежує стан кримських татар".

При цьому в призупиненні авіасполучення з Росією турецька сторона "не бачить політичних мотивів". Але, за словами міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу, припинення авіарейсів усе ж матиме негативні наслідки.

"Російські туристи хочуть відпочивати в Туреччині. Питання тільки в охороні здоров'я. Ми працюємо над питанням відновлення авіасполучення. Будь-яких політичних мотивів у рішенні влади Росії не вбачаю", — сказав турецький міністр.