У Португалії після смерті українця ліквідували державний орган

Португалія, держорган, вбивство, прикордонники
Фото: granthshala.com

Ігор Гоменюк помер в ізоляторі аеропорту Лісабона після того, як його побили представники Служби у справах іноземців.

Влада Португалії розформувала Службу у справах іноземців та кордонів (SEF) після смерті українця Ігоря Гоменюка. Співробітники SEF побили його до смерті в аеропорту Лісабона. Про це повідомляє місцеве видання "Observador".

Повноваженнями SEF займеться новий орган — Служба у справах іноземців та притулку (SEA), однак поліцейських функцій у неї не буде. Повноваженнями SEF, такими як прикордонний контроль і розслідування торгівлі людьми, будуть розділені між іншими поліцейськими силами — Нацгвардією та поліцією громадської безпеки.

Рішення про реструктуризацію SEF уряд прийняв після смерті громадянина України Ігоря Гоменюка в березні 2020 року на об'єктах обслуговування в аеропорту Лісабона.

40-річний Ігор Гоменюк помер у березні в слідчому ізоляторі аеропорту, куди його доставили після того, як він відмовився сісти на зворотний рейс.

Гоменюк помер після того, як його телескопічними палицями побили троє співробітників служби. У вересні прокурори Португалії звинуватили їх у вбивстві.

Смерть Гоменюка викликала скандал у Португалії. Міністерство внутрішніх справ, яке курує SEF, заявило, що глава агентства Христина Гатос подала у відставку у межах плану реструктуризації, щоб чіткіше розділити поліцейські та адміністративні функції у роботі з іммігрантами та мандрівниками.

Президент України Володимир Зеленський у розмові з президентом Португалії Марселу Ребелу ді Соза подякував португальській стороні за справедливу компенсацію і турботу про рідних загиблого.