Мальдіви запропонують туристам вакцинацію після прибуття на відпочинок

Мальдіви, Вакцинація, Туристи, Відпочинок, Відпустка, Абдулла Маусом
Фото: Bill-Gates | Мальдіви

Влада острівної держави, таким чином, хоче привабити відпочивальників, щоб оживити туристичну сферу та підняти економіку країни.

З метою пожвавлення туристичного сектору Мальдіви запропонують туристам зробити щеплення від коронавірусу після прибуття на відпочинок.

Про це заявив міністр туризму Абдулла Маусом, повідомляє CNBC.

За його словами, стратегія "3V" (visit, vaccinate, vacation — візит, вакцинація, відпустка), яку хочуть впровадити на острівній державі, полегшить туристам з усього світу відвідувати Мальдіви і допоможе підняти економіку.

Наразі ті, хто прибувають на Мальдіви зобов'язані надати негативний тест на коронавірус і підтвердити бронювання готелю. Абдулла Маусом заявив, що нові правила в'їзду будуть оголошені незабаром, можливо, до кінця поточного тижня.

Мальдіви, держава-архіпелаг у Південній Азії, яка відома своїми тропічними пляжами і чистою водою, значною мірою залежить від туристичної індустрії. Майже 67% її валового внутрішнього продукту (ВВП) прямо або побічно приносить цей сектор економіки.

Міністр туризму також заявив, що уряд не поспішатиме з графіком вакцинації відвідувачів. Він зазначив, що пріоритетом як і раніше залишається повна вакцинація громадян країни. Однак, щойно цей процес завершиться, додав Маусом, країна буде готова вакцинувати приїжджих.

Як повідомляє Reuters, на сьогоднішній день майже 53% з приблизно 530 тисяч жителів острівної держави вже отримали першу дозу вакцини. Також вже вакциновані приблизно 90% співробітників, зайнятих у туристичній сфері.

Абдулла Маусом не сказав, чи буде послуга вакцинація туристів платна, але запевнив, що проблем із постачанням вакцини не буде.

За його словами, країна отримує різні види вакцин з Індії, Китаю, Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) за програмою Covax і Сінгапуру.

"Не думаю, що з поставкою вакцини буде проблема, оскільки наше населення відносно невелике", — сказав Маусом.

Уже в цьому році на Мальдівах побувало 350 тис. туристів, здебільшого із сусідньої Індії, які скористалися своїми в'їзними пільгами.

Багато хто використовує острови як місце для так званої "робочої відпустки". Маусом сказав, що він сподівається, що це триватиме, і туристи будуть залишатися на довший термін, щоб отримати як першу, так і другу дозу вакцини.

Нагадаємо, глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія нещодавно заявив, що йому вдалося відпочити на Мальдівах за 80 доларів на добу.