Ризик тромбозу від COVID-19 у кілька разів вищий, ніж від щеплення AstraZeneca, — дослідження

Oxford-AstraZeneca, Тромбоз, Оксфордський університет, Дослідження
Фото: вакцинация в великобритании

Разом з тим, вчені попереджають, що наведені порівняння варто інтерпретувати з обережністю, тому що дані все ще збираються і обробляються.

Згідно з дослідженням Оксфордкого університету, ризик розвитку тромбів у людей, що перехворіли коронавірусом, у вісім разів вищий, ніж у тих, які зробили щеплення вакциною компанії AstraZeneca.

Про це передає Sky News.

Як пише видання, церебральний венозний тромбоз (ЦВТ) стався у 39 з мільйона пацієнтів з COVID-19, порівняно з п'ятьма з мільйона осіб, яким ввели вакцину AstraZeneca.

У дослідженні, проведеному за участю більше 500 тис. пацієнтів хворих коронавірусом, йдеться, що після зараження ризик отримати тромбоз приблизно у 100 разів вищий.

Медичний регулятор Великобританії наполягає, що вакцина AstraZeneca безпечна та ефективна, але рекомендує обмежити її використання особами молодше 30 років, оскільки ця вікова група схильна до меншому ризику захворювання COVID-19.

У дослідженні, проте, вказується, що близько 30% випадків тромбозу після захворювання коронавірусом припадає на людей молодше 30 років.

Вчені стверджують, що технологію вакцини Oxford-AstraZeneca, що використовує аденовірус, прив'язали до підвищеного ризику утворення тромбів.

Те ж стосується вакцини Johnson&Johnson, застосування якої призупинили в США після кількох повідомлень про згортання крові.

Вчені дійшли висновку, що ризик утворення тромбів у пацієнтів, які використовували ці вакцини приблизно у 10 разів менше, ніж у тих, хто інфікувався коронавірусом.

Разом з тим, дослідники попереджають, що наведені порівняння слід інтерпретувати з обережністю, тому що дані все ще збираються і обробляються.

Професор медицини Джон Белл у коментарі виданню сказав: "Кращий спосіб отримати серйозні проблеми зі згортанням крові — це заразитися COVID-19".

"Якщо ви не отримаєте вакцину, ви заразитеся COVID, а якщо ви заразитеся COVID, у вас буде дуже, дуже високий ризик отримати серйозну проблему зі згортанням крові. Проблеми з тромбозом через вакцину досить незначні порівнянно з реальним ризиком виникнення тромбу, якщо ви заразитеся COVID", — сказав професор.

Нагадаємо, у Великобританії заявили, що щеплення від коронавірусу вакциною AstraZeneca не варто робити пацієнтам молодше 30 років через побоювання, що в дуже рідкісних випадках вона може призвести до утворення потенційно смертельних тромбів.

Фокус повідомляв, що американські вчені створили зображення, на яких показано, що саме відбувається з клітинами людини, якій вводять вакцину Oxford-AstraZeneca від Covid-19.