Японія відмовилася від талісмана, який рекламує злив радіоактивної води з "Фукусіми" в океан

Тритій, радіоактивна вода, японія, талісман, маскот, японія відмовилася від реклами, Фукусіма
Фото: The Guardian | "Тритій-кун"

Місцеві жителі вважають, що персонаж занадто легковажний. Його назвали "Тритій-куном" на честь радіоактивного елемента, який міститься у забрудненій воді.

Японський уряд вирішив відмовитися від анімаційного персонажа-талісмана, який повинен був прорекламувати злив в океан понад 1 млн тонн забрудненої води з атомної електростанції (АЕС) "Фукусіма-Даїті". Про це повідомляє британське видання The Guardian.

Журналісти зазначають, що незважаючи на те, що воду очистять перед зливом, та все одно міститиме тритій, радіоактивний ізотоп водню. В урядовому відеоролику його зобразили у вигляді рибоподібної істоти з рум'яними щоками.

Цей персонаж обурив і не сподобався жителям Фукусіми.

"Здається, що бажання уряду спустити воду в море має пріоритет над усім. Розрив між серйозністю проблем, з якими ми стикаємося, і легковажністю персонажа величезний", — розповів місцевому інформагентству Kyodo 82-річний рибалка з Фукусіми Кацуо Ватанабе.

Місцевий письменник Райкен Комацу написав у себе в Twitter наступне:

"Якщо уряд думає, що може змусити широку публіку зрозуміти це рішення, просто створивши симпатичного персонажа, він знущається над потенційними ризиками", — зазначив письменник.

Користувачі соцмереж почали називати персонажа "Тритій-куном" або "Маленьким містером Тритієм".

За інформацією The Guardian, Агентство, яке спостерігало за відновними роботами після ядерної катастрофи 2011 року у Фукусімі, вже видалило рекламні матеріали.

Відео з "Тритій-куном"

Експерти стверджують, що тритій шкідливий для людини нібито тільки у великих кількостях, і при розведенні така очищена вода нібито не має ризику.

Примітно, що сусідні з Японією країни відреагували на ідею злити забруднену воду з Фукусіми в океан. Так, у Південній Кореї не виключали можливості звернутися з цим питанням до суду з морського права, щоб домогтися судової заборони такої дії.

А МЗС Китаю заявив, що "океан — це не сміттєвий бак і не колектор для Японії".

Зазначимо, про те, що реактивну воду з АЕС "Фукусіма" вирішили злити в океан, стало відомо 13 квітня. Зробити це планують у 2023 році.

Нагадаємо, через майже 10 років після катастрофи на АЕС "Фукусіма-1" дослідники виявили в опадах новий вид високорадіоактивних мінеральних часток.