Шестеро українських моряків затримані в Іспанії за перевезення наркотиків

наркотики, судно, іспанія, Albatros, українці, фото
Фото: facebook.com/MTWTU

Місцева влада підозрює українців у перевезенні двох багатотонних партій гашишу.

У Гібралтарській протоці 13 квітня затримали судно з українським екіпажем. За даними Профспілки працівників морського транспорту України (ПРМТУ), затримали буксир Felsted під прапором республіки Вануату з трьома українцями на борту.

24-метровий буксир перехопили два судна Морської служби цивільної гвардії Іспанії під час семибальною шторму, що бушував у протоці. Затримання відбулося у межах антинаркотичної спецоперації Цивільної гвардії, Служби митного нагляду (SVA) та Національної поліції Іспанії.

Судно відбуксували в іспанський порт Альхесірас, а його екіпаж — заарештували. На буксирі виявили 7130 кг гашишу.

наркотики, буксир, іспанія, Felsted, фото

27 березня в Іспанії затримали також трьох українських моряків — екіпаж 27-метрового рибальського судна Albatros Guard VSL. Його затримали у процесі спецоперації з протидії наркотрафіку за 170 миль на південний схід від острова Гран-Канарія (Канарські острови, Іспанія). На борту судна виявили 18 тонн гашишу.

наркотики, судно, іспанія, Albatros, фото

За інформацією родичів, в лютому цього року українці вирушили на роботу на судно Albatros Guard VSL, яке плаває під панамським прапором. Вийшовши на звʼязок з сімʼями 7 квітня, моряки повідомили, що незадовго до арешту, коли Albatros знаходився в морі, до нього "підійшло невідоме судно, з якого на його борт скинули мішки з невідомим вантажем". Після чого екіпаж Albatros отримав розпорядження судновласника прийняти вантаж і доставити в порт. За словами моряків, про характер вантажу команді відомо не було.

Як повідомляли іспанські ЗМІ, затриманню Albatros Guard VSL і громадян України передувала оперативна робота, яку вели протягом 4-х місяців через підозри щодо можливого використання судна для перевезення наркотиків. На початковому етапі операції шляхом повітряного спостереження зафіксували переміщення судна, яке 7 грудня вийшла з порту Ден Овер (Нідерланди) і проходило біля узбережжя автономної області Галісія. За результатами проведеного аналізу характеристик судна, з урахуванням недавньої зміни власника і відсутність на борту рибальського спорядження, судно віднесли до категорії підозрілих. Протягом декількох місяців розвідувальні служби спостерігали за ним.

За даними ПРМТУ, посольство України в Іспанії знає про затримання моряків і докладає необхідних зусиль для захисту українців.

Зараз затримані моряки Albatros перебувають у вʼязниці "Сальто де Негро" у Лас-Пальмасі в очікуванні суду.

Нагадаємо, 8 січня четверо українських моряків повернулися в Україну з лівійської вʼязниці.

Влітку 2020 року через Лівії повернулися додому 14 українських моряків з судна "Рута", які провели три роки у лівійській вʼязниці.