Влада Пакистану тимчасово відключила соцмережі та месенджери на тлі ісламістських протестів в країні

Пакистан, Соцмережі, Інтернет, Ісламісти, Протести
Фото: DW | Протести ісламістів у Пакистані

Під заборону потрапили популярні платформи Twitter, Facebook, WhatsApp, YouTube, Telegram та інші.

Пакистан ввів тимчасову заборону на доступ до популярних соціальних мереж та месенджерів "з метою підтримання громадського порядку та безпеки".

Про це повідомляє DW.

"Негайно вжити заходів щодо цього питання", — йдеться у розпорядженні МВС Пакистану Управлінню телекомунікації країни.

Пакистан, Соцмережі, Інтернет, Ісламісти, Протести

Заборона набула чинності сьогодні, 16 квітня і триватиме кілька годин. Доступ відключений до Twitter, Facebook, WhatsApp, YouTube, Telegram, TikTok and Instagram.

"Соціальні мережі заблокували на декілька годин, щоб порушники спокою не могли використовувати їх під час п'ятничних молитов", — сказав виданню урядовець.

Видання пов'язує блокування через побоювання уряду, що вкрай правий ісламістський рух Tehreek-e-Labaik (TLP), який визнаний у Пакистані терористичною організацією, може використовувати інтернет-технології для розпалювання масових протестів, які почалися на цьому тижні і пов'язані з торішньою карикатурою на пророка Мухаммеда у Франції.

Під час протестів, щонайменше, п'ять осіб, включаючи двох поліцейських, були вбиті і понад 600 поранені. Це спонукало посольство Франції у Пакистані закликати французьких громадян тимчасово покинути країну. Близько 200 поранених знаходяться в критичному стані.

Нагадаємо, минулого місяця Пакистан заблокував популярну соцмережу TikTok після судової ухвали за скаргою на розміщення у ній непристойного контенту.