Влада Чикаго показала кадри, як поліцейський убив нібито беззбройного підлітка (фото)

США, Чикаго, Поліцейський, Постріл, вбивство, Зброя
Фото: Тhe national | Кадр з нагрудної камери поліцейського

У Департаменті поліції Чикаго, коментуючи подію, заявили, що підліток викинув зброю за 838 мілісекунд до пострілу.

Влада Чикаго оприлюднила відео двотижневої давності з нагрудної камери поліцейського, на якому видно, як він стріляє і вбиває 13-річного підлітка, який підняв руки вгору.

Про це повідомляє Reuters.

9-хвилинне графічне відео демонструє, як 29 березня 34-річний офіцер Ерік Стілман вийшов з машини і побіг за Адамом Толедо в мексиканському районі на околиці міста.

Поліцейський зажадав зупинитися і наказав підлітку показати руки. Толедо, як здається, підняв руки перед тим, як поліцейський зробив постріл, а потім підбіг до хлопчика, який впав на землю.

США, Чикаго, Поліцейський, Постріл, вбивство, Зброя

"Був постріл, був постріл. Викличте швидку сюди негайно. Принесіть мені, хтось аптечку", — чути голос поліцейського на відео.

США, Чикаго, Поліцейський, Постріл, вбивство, Зброя

У Департаменті поліції Чикаго, коментуючи подію, заявили, що в момент пострілу в підлітка в руках була зброя.

Громадянське управління підзвітності поліції Чикаго також опублікувало близько 33 файлів, у тому числі інші відеозаписи з натільних камер поліції та прилеглих камер спостереження, пов'язаних з інцидентом 29 березня.

На одному з файлів, був ідентифікований Ерік Стілман, департамент навів стрілку на нерухомий кадр, вказуючи на щось, що виглядало як нібито пістолет у правій руці підлітка до того, як по ньому вистрелили.

"838 мілісекунд між тим, як видно пістолет у руці і пострілом", — йдеться в описі кадру.

США, Чикаго, Поліцейський, Постріл, вбивство, Зброя
Суперінтендант Департаменту поліції Чикаго Давід Браун

Адвокат сім'ї загиблого Адін Вайс Ортіс після публікації відео заявила, що підліток виконав наказ поліцейського, викинув свою зброю і розвернувся до нього, перш ніж офіцер відкрив вогонь.

"Я не знаю, чи було в офіцера достатньо часу, чи ні. Усе, що я знаю, це те, що офіцер навчений не стріляти в неозброєну людину", — сказала вона.

Президент профспілки поліцейських Чикаго Джон Катанзаро заявив CNN, що в офіцера було всього вісім десятих секунди, щоб прийняти рішення на вогонь, і його дії були виправдані.

"Це на 100% виправдано. Дії цього офіцера були насправді героїчними", — сказав Катанзаро.

Нагадаємо, що в передмісті Міннеаполіса, штат Міннесота, США, поліцейські застрелили 20-річного чорношкірого Даунта Райта. При перевірці документів, копи з'ясували, що в нього є непогашений ордер на арешт. Чоловік втік у свою машину, а жінка-офіцер вистрілила в нього, переплутавши тазер (різновид електрошокової зброї несмертельної дії) з пістолетом.