Система безпеки Tesla допомогла знайти серійного палія церков у США (фото)

Душко Вульчев, Tesla, відеокамера
Фото: Ryan J. Reilly/Twitter | Душко Вульчев потрапив на камери спостереження, вбудовані в авто

Чоловік спочатку порізав шини на електрокарі, що належить темношкірому, а потім повернувся, щоб їх забрати.

У США чоловіка зі штату Мен звинуватили у злочині на грунті ненависті через підпал церкви у штаті Массачусетс, в якому брали участь переважно чорношкірі, передає болгарський сайт Off News з посиланням на американське Міністерство юстиції.

Федеральний суд звинуватив Душко Вульчева у підпалі та нанесенні збитку релігійному майну. Звинувачення повʼязані з пожежею 28 грудня 2020 року у пресвітеріанській церкві "Мартін Лютер Кінг-молодший" у місті Спрінгфілд. Водночас в поліцію надійшло повідомлення про те, що хтось поруч з храмом порізав шини автомобілів, які стоять там і належать темношкірим. Вирахувати злочинця слідчим допомогла система безпеки електрокару Tesla, який також постраждав від рук вандала.

"Грунтуючись на моїй підготовці та досвіді у цьому розслідуванні, я знаю, що Tesla оснащена камерами в різних точках корпусу. Я переглянув відеоматеріали, витягнуті з Tesla, що показують людину, яку я можу ідентифікувати як Вульчева. На відеозаписі з Tesla видно, як Вульчев на близькій відстані присів поруч з машиною і з допомогою монтувалки зняв колеса", — написав у своєму звіті офіцер ФБР.

Він додав, що в гаджетах Вульчева виявили повідомлення, які свідчили про ненависть болгарина, який отримав американське громадянство, до темношкірих і закликали до насильства над ними.

Отримана інформація допомогла прокуратурі вибудувати звинувачення проти чоловіка і предʼявити їх підозрюваному 15 квітня 2021 року.

Раніше 44-річний палій вже був звинувачений судом штату в серії невеликих церковних пожеж. У січні він не визнав себе винним за шістьма пунктами звинувачення, включаючи спробу підпалу.

У 2016 році йому було предʼявлено звинувачення у викраденні людей і домашнє насильство в штаті Мен, де він нібито тримав у полоні жінку. Пізніше звинувачення у викраденні зняли, але засудили його до 258 діб увʼязнення за напад та інші правопорушення. Чоловік також визнав себе винним перед федеральним судом у погрозах болгарській владі.

Нагадаємо, нещодавно власники Tesla виявили, що у списку команд є одна лайлива, яка відкриває зарядний порт і бардачок. Користувачі підтверджують, що команди Open butthole і Close butthole працюють на низці моделей, зокрема на старіших автомобілі Model S і Model 3.