В МЗС Росії розповіли, якою буде їхня відповідь на санкції США

Сергій Лавров, мід рф, відповідь на санкції, санкції сша проти рф, росія, сша, санкції, америка
Фото: ТАСС | Глава МЗС РФ Лавров

Глава російської дипломатії вирішив пригрозити США "болісними для бізнесу" заходами у відповідь, які нібито бережуть про запас.

Глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров під час прес-конференції в Москві пояснив якою буде "російська відповідь" на нові американські санкції. Зокрема, РФ планує припинити винаймати в американські дипломатичні представництва росіян і громадян третіх країн. Про це розповідають російські видання "КоммерсантЪ", "РІА Новини", "Інтерфакс" і "ТАСС".

Також, за словами Лаврова, Росія припинить практику безлімітніх поїздок співробітників Державного департаменту США в "безконтрольні короткострокові" відрядження для роботи в диппредставництва РФ.

Крім того, Москва рекомендує американському послу Джону Саллівану поїхати "додому, на консультації". Всього РФ планує вислати з країни 10 американських дипломатів.

"Були оголошені секторальні санкції щодо російського державного боргу та поводження з цим боргом. У нас, зі зрозумілих причин, немає порівнянних важелів впливу на Сполучені Штати такого масштабу, хоча цей масштаб, насправді, нашими фахівцями оцінюється абсолютно "по плечу" нашій економіці. Я думаю, так воно і буде", — сказав Лавров.

Також він заявив, що в Росії нібито є можливість вжити "болісні заходи проти бізнесу США", проте їх нібито "тримають про запас".

За словами Лаврова, "відповідь" РФ на санкції США ще будуть опрацьовувати і найближчим часом про неї розкажуть детальніше.

Крім того, глава МЗС РФ заявив, що список санкцій курс США "не відповідає інтересам народів двох країн".

Нагадаємо, Сполучені Штати ввели нові санкції проти РФ 15 квітня. Обмеження торкнулися 6 російських технологічних компаній, 32 фізичних та юридичних осіб, "які намагалися впливати на вибори президента США" і 8 фізичних і юридичних осіб, пов'язаних з окупацією та репресіями в Криму. У НАТО підтримали ці санкції, а Кремль пообіцяв "невідворотну відповідь".

13 квітня Джо Байден і Володимир Путін провели телефонну розмову, під час якої американський лідер запропонував Путіну провести зустріч на вищому рівні в найближчі місяці.