Відповідні санкції: Росія заборонила в'їзд главі ФБР і генпрокурору США

білий будинок, сша, кремль, фото
Фото: колаж Фокус

Спиок санкцій, за словами російських дипломатів, вирішили скласти через "безпрецедентний характер відносин" між країнами.

Міністерство закордонних справ РФ опублікувало список чинних і колишніх американських чиновників, яким заборонили вʼїзд на територію країни. До списку увійшли:

  • генеральний прокурор Меррік Гарланд;
  • директор ФБР Крістофер Рей;
  • директор Федерального бюро вʼязниць Майкл Карвахаль;
  • радниця президента США з внутрішньої політики, колишня постійна представниця при ООН і помічниця з національної безпеки Сьюзан Райс;
  • директор Національної розвідки Евріл Гейнс;
  • міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас.

До списку санкцій також увійшли два відставники: Джон Болтон, колишній помічник президента США з національної безпеки, і Роберт Вулсі, колишній директор ЦРУ.

Ці заборони введені як відповідь на нові санкції Вашингтона щодо Москви.

"Беручи до уваги безпрецедентний характер спровокованих Вашингтоном ускладнень в російсько-американських відносинах, ухвалене рішення відійти від звичайної практики не "підсвічувати" контрзаходи, що публічно вживаються російською стороною", — прокоментували введення санкцій в МЗС РФ.

Нагадаємо, глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров розповів, якою буде російська відповідь на нові американські санкції. Зокрема, РФ планує припинити оренду в американські дипломатичні представництва росіян і громадян третіх країн.

Президент США Джо Байден виступив із заявою, в якій прокоментував свої рішення щодо санкцій, введених проти Росії. Він сказав, що санкції введені після того, як "ми переконалися в тому, що Росія причетна до втручання в наші вибори і хакерські атаки".