У М'янмі з нагоди святкування Нового року амністували більше 23 тисяч людей

мьянма, поліція, військові, хунта, переворот, протести
Фото: OneNews

Хунта не повідомила, чи є серед них учасники протесту. Крім того, військові розшукують 200 публічних осіб, які підтримали протести.

Хунта М'янми звільнила 23 184 ув'язнених з тюрем з нагоди святкування традиційного Нового року в країні. Про це повідомляє Reuters.

Однак, як зазначає видання, серед амністованих, активістів немає.

За даними групи активістів Асоціації допомоги політичним в'язнів, Су Чжи входить в число 3141 осіб, заарештованих у зв'язку з військовим переворотом 1 лютого.

"В основному звільнили в'язнів до 1 лютого, але є й ті, хто був поміщений у в'язницю після", — повідомив представник Департаменту в'язниць Чжо Тун Оо.

У той же час, чиновник не повідомив, звільнили чи когось із учасників протесту.

Крім того, в розшуку залишаються 832 людини, які протестували проти режиму. Серед них 200 осіб — інтернет-знаменитості, актори і співаки, які висловилися проти перевороту.

Субота — перший день традиційного Нового року в М'янмі і останній день п'ятиденного свята, який зазвичай відзначається відвідуванням храмів буддистів і святкуваннями на вулицях.

Активісти, які виступають за демократію, закликали скасувати торжества в цьому році і замість цього зосередити увагу людей на кампанії з відновлення демократії після повалення військовими обраного уряду Аунг Сан Су Чжи.

Нагадаємо, 1 лютого в М'янмі стався військовий переворот. Збройні сили М'янми оголосили надзвичайний стан і передали владу в країні командуючого збройними силами Міну Аунг Хлайну. Президент країни Вин Мьин і фактичний глава держави, глава правлячої партії країни "Національна ліга за демократію" 75-річна Аун Сан Су Чжі було затримано.

З лютого в країні тривають антивоєнні протести і демонстрації, які придушуються найжорстокішим чином. В ході безперервних протестів у країні було вбито, щонайменше, 550 осіб, ще 2 751 особа, серед яких журналісти, студенти та колишні урядовці, були затримані. Поліція і військові використовують бойові патрони проти протестувальників, б'ють людей, а також влаштовують рейди по домівках активістів. Серед убитих є діти.

На тлі масових протестів військова хунта, що захопила владу в М'янмі, повністю відключила в країні доступ до Інтернету.