Похорон принца Філіпа: хто з королівської сім'ї прийшов на церемонію прощання (відео)

Похорон принца Філіпа
Фото: Скриншот | Похорон принца Філіпа в Віндзорі

Діти і внуки проводили герцога Единбурзького в останню путь, забувши про розбіжності і невідступно слідуючи за катафалком.

17 квітня Королівська сімʼя Великобританії зібралася в місті Вінздор, де пройшли похорони чоловіка королеви Єлизавети II — принца Філіпа. Прощальну церемонію транслювали в YouTube.

Слідом за позашляховиком, на який встановили труну з тілом поконойго герцога, з похоронною процесією йшли найближчі родичі — в цей час по всій Великобританії провели хвилину мовчання на знак жалоби. У першому ряду виявилися діти Філіпа, принц Чарльз і принцеса Анна, в другому слідували їх брати — Едуард та Ендрю. У третьому ряду прямували внуки Вільям і Гаррі, між ними розмістили Пітера Філліпса.

Похорон принца Філіпа
Родичі принца Філіпа на похоронах
Фото: Скриншот

З боків від автомобіля труну супроводжували військовослужбовці. 94-річна королева Єлизавета II замикала процесію і їхала на автомобілі Bentley. Вона вийшла заздалегідь, щоб зайняти окреме місце в каплиці святого Георгія, де організували церемонію прощання. Відспівування проводив настоятель Віндзора, а архієпископ Кентерберійський вимовляв благословення.

Королева Єлизавета
Королева Єлизавета в каплиці на похоронах принца Філіпа
Фото: Скриншот

У Букінгемському палаці заявили, що плани похорону були змінені з урахуванням рекомендацій громадської охорони здоровʼя. Всі учасники всередині каплиці наділи маски, розсілися попарно і дотримувалися соціальної дистанції. Похорон відбувся повністю на території Віндзорського замку, а інших людей попросили не відвідувати королівські резиденції під час скорботних заходів.

Раніше в Букінгемському палаці розкрили список гостей на похоронах принца Філіпа. Всього в церемонії прощання взяли участь близько 30 осіб — всі найближчі родичі і друзі покійного. При цьому близько 700 військових з різних родів військ запросили надати церемоніальну підтримку.

Принц Філіп помер 9 квітня в Віндзорському замку в віці 99 років. У Великобританії з цієї нагоди оголосили траур.

Зʼявилася інформація, що королева Єлизавета не заборонила принцам Вільяму і Гаррі йти поруч на похоронах Філіпа. Між ними вирішили поставити кузена Пітера Філліпса.