Силовики Лукашенка вербували українців для збору держтаємниці, — ЗМІ

Олександр Лукашенко, силовики Лукашенко, СБУ, затримання
Фото: скриншот | Олександр Лукашенко

На громадян України нібито здійснювали фізичний та психологічний тиск. У рамках розслідування вже допитано кілька осіб.

Служба безпеки України викрила силовиків Республіки Білорусь, які нібито активно вербували наших громадян для збору секретних даних.

Про це пише "Радіо Свобода".

Групу силовиків з Білорусі викрили в рамках розслідування, яке було відкрито у 2019 році щодо співробітника Держприкордонкомітету РБ.

Чоловік сам звернувся до співробітників СБУ і зізнався, що його завербували для збору секретної інформації про діяльність, озброєння і спорядження прикордонників та особливості охорони українського кордону у Волинській та Рівненській областях.

Наразі СБУ займається встановленням особи інших білоруських правоохоронців, які активно збирають інформацію, що становить державну таємницю в Україні.

Крім цього, силовики Республіки Білорусь вербують українців, здійснюючи на них психологічний і фізичний тиск.

Досудове розслідування було продовжено до 8 квітня 2022 року, а в рішенні суду йдеться, що СБУ у цій справі вже допитала кількох громадян України.

За даними ЗМІ, з 2016 року зафіксовано понад 10 випадків вербування українців спецслужбами Білорусі та Російської Федерації.

Раніше в ФСБ заявили, що нібито в Білорусі запобігли "військовому перевороту" із "залученням українських націоналістів", у ході якого планувалося фізичне усунення Олександра Лукашенка.

Пізніше ЗМІ Білорусі опублікували відео, на якому нібито обговорювався план перевороту в Мінську з усуненням Олександра Лукашенка.