У Росії льодохід зніс залізні огорожі на набережній (відео)

льодохід, амур, набережна, хабаровськ, руйнування, фото
Фото: скриншот

На кілька днів у місті відкрився новий популярний інстапойнт.

Related video

Льодохід на річці Амур 22 квітня добрався до найвищої точки набережної Хабаровська. Брудні брили, проломивши огорожу, тут же перетворилися на арт-об'єкт — кожен перехожий постарався зробити селфі або записати відео.

Набережна отримала пошкодження через різкий вихід льоду на пішохідну зону під час льодоходу, повідомили в Міністерстві культури Хабаровського краю. Виламані чотири прольоти, зламані чотири бетонні опори з ліхтарями.

Раніше під час льодоходів таких інцидентів у місті не було.

Наразі на місці події все в льодових брилах, виставлено огорожу. "Коли крига скресне, буде проведена оцінка стану набережної, чи не отримала пошкодження опорна стіна і чи є набережна безпечною для відвідування людей", — сказали в міністерстві.

льон, набережна, хабаровськ, фото Fullscreen

Амур у районі Хабаровська очистився від льоду ще минулого тижня. Як повідомили в місцевому Гідрометцентрі, зараз до міста підійшов лід з верхів'я річки. "Через те, що Амур у минулому році замерз за підвищених рівнів після паводку, а взимку товщина льоду була на 15-20 см більша, ніж зазвичай через холоди, то лід виявився менш готовим до розтину, вийшли такі льодові поля і навали", — сказали там.

Що стосується самого явища, то воно називається "навал льоду на берег". За словами фахівців, на Амурі воно відбувається досить часто, але зазвичай у тих місцях, де люди не живуть. "Пов'язано воно з тим, що коли льодохід йде при високому рівні води, на вигині русла лід за інерцією впирається в правий берег, і його видавлює плином", — прокоментували в Інституті водних і екологічних проблем РАН.

лід, амур, хабаровськ, набережна, Селфі, фото Fullscreen
Фото: todaykhv.ru
лід, амур, хабаровськ, люди, пляж, фото Fullscreen

Нагадаємо, що в. о. губернатора Хабаровського краю Михайло Дегтярьов заявив, що через 20-30 років Хабаровськ стане столицею Росії, якщо припиниться відтік населення і будуть вирішені інфраструктурні проблеми. На його думку, Далекий Схід на той час стане світовим геополітичним та економічним центром.

Попередника Дегтярьова, губернатора Сергія Фургала затримали 9 липня в Хабаровську за звинуваченням у причетності до організації вбивств бізнесменів у 2004-2005 роках.

Протести на його підтримку проходили в регіоні кожні вихідні протягом декількох місяців. Тисячі людей виходили на ходи в Хабаровську, Владивостоку, Комсомольську-на-Амурі і Біробіджані.