Заради туризму і національних парків Зімбабве продасть права на вбивство 500 слонів

слони, зимбабве
Фото: Twitter JabulaniSafari | Слони в Зімбабве

Раніше Намібія продала права на відстріл 170 слонів, нібито через посуху і збільшення їх чисельності.

Незважаючи на те, що африканські слони перебувають під загрозою зникнення, в Зімбабве збираються продати мисливські ліцензії на відстріл півтисячі цих тварин. До того ж керівництво країни навіть не приховує, що таким чином намагається підняти доходи від туризму, які просіли через пандемію коронавірусу. Про це пише CNN.

Тінаше Фараво, представник Управління парків і дикої природи Зімбабве, заявив, що рішення про продаж прав на вбивство 500 слонів було прийнято після того, як доходи від туризму впали і через пандемію коронавірусу. Але убитих тварин з'їдять, а гроші підуть на утримання Національних парків і зарплату їхнім працівникам. Мисливська ліцензія на вбивство одного слона коштує 70 тисяч доларів.

"Ми їмо те, що вбиваємо. У нас є бюджет розміром близько 25 мільйонів доларів на нашу діяльність, який частково отриманий за рахунок спортивного полювання, але ви знаєте, що зараз туризм практично мертвий через пандемію коронавірусу", — це оголошення було зроблено буквально через кілька тижнів після того, як африканський лісовий слон і африканський слон савани — були оголошені такими, що знаходяться під загрозою зникнення.

полювання на слонів
Мисливець з трофеєм
Фото: Twitter Environmental Investigation Agency

Сімісо Млеву, прес-секретар Центру управління природними ресурсами, зімбабвійської групи по захисту навколишнього середовища і прав людини, сказала, що рішення дозволити полювання на слонів "жахливе".

"Ми рішуче засуджуємо трофейне полювання — практику, яка загострює конфлікти між людиною і дикою природою", — сказала Млеву.

Також вона припустила, що дикі тварини, що стали свідками безглуздого вбивства їхніх родичів, будуть мстити людям.

"Всупереч доводам уряду про те, що трофейне полювання має допомогти у збереженні природи, ця практика мотивується жадібністю, і найчастіше гроші навіть не враховуються. Необхідні інноваційніші та екологічно безпечніші заходи для збільшення доходів від фото-сафарі і туризму загалом", — резюмувала Млеву.

Зімбабве не єдина країна в африканському регіоні, де дозволене платне полювання на слонів. У грудні Намібія виставила на продаж право на вбивство 170 "цінних" диких слонів через посуху і збільшення їх чисельності. Також має намір дозволити полювання на слонів і Ботсвана.

полювання на слонів
Мисливці зі своїми "трофеями"/Всі фото: Twitter Environmental Investigation Agency
полювання на слонів

Полювання на слонів особливо популярне серед "туристів" з США, Росії, Мексики і Європейського Союзу.

Крім оплати ліцензії на вбивство слона, туристи платять професійним мисливцям за їх супровід, а їх трофеї обробляють таксидермісти для вивезення додому.