Росія нібито у відповідь на дії Латвії внесла ЗМІ "Медуза" до списку "іноземних агентів"

іноагент рф, список іноземних агентів рф
Фото: Вести

Видання потрапило до списку через реєстрацію в Латвії, але редакція запевняє, що це ніяк не вплине на їх роботу в Росії.

Міністерство юстиції Росії внесло видання "Медуза" до списку іноземних агентів. Про це повідомило власне видання, опублікувавши відповідну новину.

Причиною блокування стала відповідь на дії Латвії, яка протягом кількох місяців блокує російські телеканали і сайти на території держави. Редакція SIA "Medusa Project" зареєстрована на території Латвійської республіки, що й дозволило їх додати в список іноземних агентів.

У редакції мають намір оскаржити рішення про включення видання у чорний список Мінʼюсту Росії.

"Видання продовжить абсолютно так само працювати в Росії, включення до списку іноагентів мало що змінить", — заявила перша заступниця головного редактора "Медузи" Тетяна Лисова в коментарі для Open Media.

Також за її словами, ніяких попереджень або "сигналів" від міністерства до видання не надходило.

Крім "Медузи" в списку "іноземних агентів" знаходиться видання "Радіо Свобода", "Теперішній час", "Крим.Реалії" і ще 18 інших фізичних осіб та організацій.

Видання "Медуза" зʼявилося в 2014 році, його заснувала колишня головна редакторка Ленти.Ru Галина Тимченко разом із колегами з цього видання. Головним редактором "Медузи" став колишній заступник Тимченко на Ленте.Ru Іван Колпаков. Головний офіс компанії знаходиться в Ризі, при цьому у них є відділення в Москві.

Нагадаємо, в Росії склали новий "чорний список" аніме. Під заборону потраплять мультфільми "Найзапекліший ворог і Герой", "Натюрморт у сірих тонах", "Загадка Диявола" та низка інших.

Зазначимо, що перший список у Росії був ухвалений в 2017 році, тоді під заборону потрапило 9 ЗМІ.