Держдеп США вичитав російського дипломата через вибухи в Чехії і "дестабілізацію в країнах НАТО"

Державний департамент США, дипломатія, тимчасовий повірений посол Росії в США
Фото: balkaneu.com | Державний департамент США

Офіційний Вашингтон повідомив дипломату про рішучу підтримку Чехії, де заявляють про причетність російських спецслужб до вибухів на складах в 2014 році.

Тимчасового повіреного у справах Росії в США викликали до Державного департаменту Сполучених Штатів, щоб висловити стурбованість дестабілізуючими діями Москви на території країн НАТО. Про це повідомляє американське зовнішньополітичне відомство.

Дипломата поставили до відома про позицію Вашингтона щодо його позиції відносно ситуації в Чехії, чиї дипломатичні відносини з Росією різко погіршилися останніми тижнями.

"Держдепартамент викликав тимчасового повіреного у справах Росії, щоб висловити стурбованість дестабілізуючими діями, які Росія продовжує здійснювати в євроатлантичному регіоні, в тому числі на території Північноатлантичного альянсу, і продемонструвати нашу повну підтримку Чеської Республіки", — йдеться в заяві.

Про візит російського дипломата до Держдепу пізніше повідомило і посольство РФ в США. У звіті говориться, що тимчасовий повірений у справах Росії назвав звинувачення на адресу Москви "безпідставними".

Днем раніше стало відомо, що Чехія ухвалила рішення скоротити кількість дипломатів РФ в країні до п'яти людей. Згідно з рішенням Праги, з країни повинні виїхати 22 російських дипломати, а кількість технічного персоналу скорочується до 48 осіб. Пояснюється це рішення висилкою 20 чеських дипломатів з Росії і відмовою Кремля скасувати своє рішення.

Першою висилати дипломатів почала Чехія — мова йде про 18 службовців. Цьому передувала заява прокуратури країни про те, що вони є співробітниками російських спецслужб, які були причетні до вибуху на складі у Врбетіце в 2014 році. Там знаходилися боєприпаси, внаслідок диверсії загинуло двоє людей.

РФ у відповідь на це вирішила вислати 20 дипломатів Праги і оголосити їх персонами нон грата.

Склади боєприпасів в Врбетіце вибухали в жовтні і грудні 2014 року. Внаслідок першого вибуху загинули дві людини. Поліція розслідує вибух як навмисну загрозу.