У Франції група добровольців на 40 днів ізолювала себе в печері (фото, відео)

вчені, добровольці, печера, ізоляція
Фото: Adaptation Institute, Research and do Tank

Вчені хотіли перевірити межі людської пристосованості до ізоляції. Вони виробляли власну електроенергію і не контактували із зовнішнім світом.

Група французьких добровольців провела 40 днів в печері в рамках дослідження, присвяченого вивченню меж здатності людини адаптуватися до ізоляції. Про це повідомляє ВВС.

Вісім чоловіків і сім жінок від 27 до 50 років взяли участь у експерименті Deep Time. Вони спали в наметах, виробляли власну електроенергію і не контактували із зовнішнім світом.

вчені, добровольці, печера, ізоляція
Фото: Adaptation Institute, Research and do Tank

Добровольці покинули печеру 24 квітня. Відповідальні за дослідження вчені, прийшли до них в печеру за день до кінця експерименту, щоб їм розповісти про це.

Група вийшла зі своєї ізоляції "враженою, але усміхненою". Їм довелося носити сонцезахисні окуляри, щоб очі пристосувалися до світла. Глава проекту Крістіан Клот розповів, що час в печері тече повільніше.

вчені, добровольці, печера, ізоляція
Фото: Adaptation Institute, Research and do Tank

"Ми повинні навчитися краще розуміти, як наш мозок здатний знаходити нові рішення в будь-якій ситуації", — говорить Клот.

Активність мозку і когнітивні функції добровольців були проаналізовані до того, як вони увійшли в печеру, щоб зібрати дані для порівняльних досліджень після того, як вони вийшли з печери. Мета дослідження має особливе значення під час пандемії коронавірусу, коли заходи ізоляції привели до ізоляції мільйонів людей.

Відзначимо, Фокус зібрав найдивніші заборони, пов'язані з локдауном і COVID-19. У добірці Фокуса — приклади жорстких способів обмежити свободу громадян, а також креативні способи їх обійти.