Український дипломат у Москві оголошений персоною нон грата, — МЗС РФ

МЗС РФ, дипломатичний скандал, висилка дипломатів, затримання Олександра СОНЮК, українські дипломати
Фото: anticorr.media | МЗС РФ, будівля МЗС Росії

Працівник українського консульства, стверджують дипломати, повинен покинути територію Російської Федерації до 30 квітня.

Співробітник посольства України в Москві був оголошений персоною нон грата "у зв'язку з недружніми діями української сторони".

Про це повідомляє пресслужба МЗС РФ.

У дипвідомстві повідомили, що дипломату запропонували покинути територію Росії після того, як Київ оголосив персоною нон грата співробітника посольства РФ у Києві.

"У зв'язку з недружніми діями української сторони, яка 19 квітня ц.р. оголосила "persona non grata" співробітника посольства Російської Федерації в Києві, і на основі принципу взаємності за діяльність, несумісну з дипломатичним статусом, "persona non grata" оголошений співробітник посольства Україна в Росії", — йдеться в повідомленні.

Крім цього, співробітнику посольства України рекомендовано покинути територію Російської Федерації до кінця дня 30 квітня.

Зазначимо, що новий дипломатичний скандал між Києвом і Москвою виник після того, як консула Генконсульства України Олександра Сосонюка затримали співробітники ФСБ у Санкт-Петербурзі. Йому пред'явили звинувачення в "отриманні закритої інформації з баз даних російських силовиків" і йому рекомендували виїхати з Росії до 22 квітня.

Дипломата, як стверджували у ФСБ, нібито затримали на гарячому під час зустрічі з громадянином РФ при нібито отриманні інформації закритого характеру, що міститься в базах даних правоохоронних органів і ФСБ Росії. У МЗС України відреагували на затримання Сосонюка і назвали це черговою провокацією з боку Кремля.

Після затримання Олександра Сосонюка в Санкт-Петербурзі, російський дипломат виїхав з України. Він отримав припис від МЗС України та покинув територію нашої країни 21 квітня.

Таким чином, дипломат російського посольства після припису покинув територію нашої країни, а український консул — територію Росії.