У Буркіна-Фасо викрали трьох іноземних журналістів: двох із них стратили

буркіна-Фасо, убиті журналісти
Фото: FRANCE 24

Репортери працювали на неурядову організацію з охорони навколишнього середовища.

У Західній Африці, в Буркіна-Фасо були викрадені й, імовірно, страчені троє іноземних журналістів. Серед них два іспанці й один ірландець. Про це повідомляє AFP.

Журналісти були в складі колони солдатів і рейнджерів, які займалися патрулюванням. Вони потрапили в засідку.

За даними агентства, всього були викрадені чотири людини. Три іноземці отримали поранення.

Пізніше міністриня закордонних справ Іспанії Аранча Гонсалес Лайя підтвердила загибель двох іспанських журналістів Давида Беріана та Роберто Фрайле. Їх тіла були знайдені неподалік від місця нападу.

вбиті журналісти, буркіна Фасо
Убиті іспанські журналісти Давид Беріан і Роберто Фрайле
вбиті журналісти, буркіна Фасо

Іспанці знімали документальний фільм про браконьєрство в районі Фада-Н'Гурма-Пама і працювали на "неурядову організацію з охорони навколишнього середовища". Про долю ірландця поки нічого невідомо.

Сили безпеки Буркіна-Фасо вже повідомили, що скоріше за все за викраденням і стратою стоять ісламісти із сусіднього Малі. Напад на колону був стрімким: терористи пересувалися на двох пікапах і мотоциклах і були добре озброєні.

Це не перший випадок нападу на іноземців у цій одній з найбідніших країн африканського континенту. Протягом минулих років із місцевих підприємств періодично зникали люди з країн. У січні цього року був викрадений священик, імам із міста Джибо на півночі країни був убитий, після того, як його машину обстріляли.

А рік тому був убитий католицький місіонер Сезар Фернандес.