Перевозив на собі: у США заарештували чоловіка за контрабанду співочих птахів

зяблик, співочі птахи, контрабанда
Фото: US Department of State

35 зябликів були запаковані в крихітні коробочки і заховані в спеціальних кишенях

В аеропорту ім. Джона Кеннеді в Нью-Йорку спіймали чоловіка, який віз з Гаяни контрабандою 35 зябликів. Кожну з живих співочих пташок він упакував окремо і засунув у спеціальну кишеню, пришиту до піджака. Про це пише CNN.

Увагу митників він привернув, коли пташки почали пищати. Контрабандиста затримали, а пізніше відпустили під заставу в 25 тисяч доларів. Його цінний і делікатний вантаж конфіскували. Сам він зізнався, що йому пообіцяли заплатити три тисячі доларів за ввезення птахів у США. Причому більшу частину грошей ще не встиг отримати, тільки 500 доларів, які йому дали перед вильотом.

зяблик, співочі птахи, контрабанда
Піджак контрабандиста з упакованими зябликами

Виявилося, що він віз зябликів для продажу любителям спеціального конкурсу співочих птахів. За словами Кетрін МакКейб, спеціального агента Служби охорони рибальства і дикої природи США, розслідування показало, що ці види птахів часто беруть участь у "співочих конкурсах" у районах Брукліну і Квінзу в Нью-Йорку.

"У таких змаганнях, які часто проводяться в громадських місцях, наприклад, у парках, беруть участь два птахи. Вони співають, і суддя вибирає того, у якого кращий голос", — зазначила МакКейб. За її словами, конкурс співочих птахів досить азартний захід: глядачі роблять ставки, а пташка-переможець стає вельми цінною і може бути продана за понад 10 тисяч доларів.

Зяблики водяться і в США, проте види з Гаяни, держави в Південній Америці, вважаються більш голосистими, і тому більше цінуються.

Наразі пташок-мандрівниць передали на 30-денний карантин, а пізніше відправлять до зоопарку.