Назарбаєв покинув посаду голови Асамблеї народу Казахстану, яку займав з 1995 року

Нурсултан Назарбаєв, екс-президент Казахстану, відставка, Асамблея народу Казахстану
Фото: РИА Новости | Екс-президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв

Екс-президент Казахстану передав цю посаду чинному голові республіки Токаєву. Той, у свою чергу, призначив Назарбаєва почесним президентом асамблеї.

Колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв із середи, 28 квітня, більше не буде головувати в Асамблеї народу республіки. Як повідомляє "РИА Новости", він заявив про передачу своїх повноважень чинному голові держави Касиму-Жомарту Токаєву.

Своє рішення "лідер нації" Назарбаєв назвав "серйозним і емоційним", оскільки займав цю посаду колишній голова держави з моменту її створення — 1995 року. Він подякував за підтримку членам цієї Асамблеї і нагадав про своє довічне право її очолювати. При цьому він зазначив, що "Асамблея народу Казахстану повинна стояти поряд з чинним президентом".

"Я вирішив передати моє право очолювати Асамблею народу Казахстану президенту Касиму-Жомарту Токаєву", — заявив екс-президент.

Чинний голова держави пропозицію Назарбаєва прийняв. У відповідь він запропонував колишньому казахському президентові стати почесним головою асамблеї.

"Звертаюся до вас, вельмишановний Нурсултане Абішовичу, з проханням прийняти нашу загальну пропозицію стати почесним головою Асамблеї народу Казахстану. Цей статус належить вам через ваші історичні заслуги перед нашим народом і державою", — сказав Токаєв у ході сесії Асамблеї народу Казахстану.

Що таке Асамблея народу республіки Казахстан

Асамблея народу республіки є консультативно-дорадчим органом при Президентові Республіки Казахстан. Її завдання — розробляти і реалізовувати державну національну політику.

Створена асамблея була 1 березня 1995 року за ініціативою Назарбаєва. Сьогодні цей день у країні відзначають на державному рівні, він отримав назву День подяки.

Згідно із законом, перший президент Казахстану Назарбаєв має право керувати ним довічно.

Як повідомлялося раніше, Назарбаєву на 80-річчя подарували новий пам'ятник у столиці Казахстану. При тому йому вже поставлено кілька пам'ятників не тільки в Казахстані, але і в інших країнах. В Україні пам'ятник відкрито в Дніпродзержинську (нині Кам'янське), де навчався майбутній президент. На честь 78-го дня народження Назарбаєва в Національному музеї в Астані була відкрита скульптура, яка копіює за композицією монумент президенту США Авраама Лінкольна у Вашингтоні.

Нагадаємо також, що новопризначений президент Казахстану затвердив перейменування Астани на Нурсултан.