Корабель ВМС США відкрив попереджувальний вогонь по іранських суднах (фото, відео)

Кораблі, Іран, США, ВМС США, Перську затоку, Попереджувальний постріл
Фото: tass

Після попереджувальних пострілів судна ВМС Ірану відійшли на безпечну відстань.

Патрульний катер ВМС США Firebolt, що чергує в Перській затоці, зробив попереджувальний постріл після того, як три іранських кораблі наблизилися до нього на близьку відстань, проігнорувавши попередження по радіозвʼязку і гучномовцях відійти назад.

Про це повідомляє 5 флот ВМС США у Twitter.

"Троє озброєних іранських швидкісних катери "швидко наблизилися" до патрульного корабля ВМС США Firebolt і судна берегової охорони США Baranoff міжнародних вод", — йдеться в повідомленні.

Командування флоту поінформувало, що іранські кораблі діяли на "близькій відстані з невідомим наміром" і в якийсь момент підійшли до обох американських кораблів на відстань 68 ярдів (близько 62 метрів).

Кораблі, Іран, США, ВМС США, Перську затоку, Попереджувальний постріл

"Після цього екіпаж Firebolt зробив попереджувальні постріли, кораблі ВМС Ірану відійшли на безпечну відстань від американських суден", — йдеться в повідомленні.

Кораблі, Іран, США, ВМС США, Перську затоку, Попереджувальний постріл

У ВМС США підкреслили, що три іранських катери "не проявили належної уваги до безпеки інших суден, як того вимагає міжнародне право".

Місія Ірану в ООН не відповіла на запит про коментар.

Це вже не перша сутичка американських та іранських кораблів за останній час. Подібний інцидент стався 2 квітня, коли група іранських суден Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) протягом трьох годин нападала на два кораблі берегової охорони США, неодноразово наближаючись до носової частини одного з них.

Командування 5 флоту США опублікувало відео цього інциденту.

Нагадаємо, що в кінці березня іранські війська здійснили ракетний удар по вантажному контейнеровозу Ізраїлю в Аравійському морі. Ракета пошкодила судно, проте те продовжило свій рух за маршрутом.