Учасник місії "Аполлон-11" Майкл Коллінз помер у віці 90 років, — NASA (фото)

Майкл Коллінз, NASA, астронавт США, смерть Майкла Коллінза, місія на Місяць, місія "Аполлон-11"
американський астронавт Майкл Коллінз

Легендарний астронавт двічі побував в космосі — у 1966 і 1969 роках.

У середу, 28 квітня, в США у віці 90 років помер колишній учасник місії польоту на Місяць Майкл Коллінз.

Про це пише видання Daily News.

Інформацію про смерть відомого астронавта підтвердили його рідні. За їх словами, 90-річний Майкл Коллінз довгий час боровся з онкологією, а помер він у середу, 28 квітня.

"Майк завжди зустрічав життєві виклики з витонченістю і смиренністю і точно так само відповідав на цей останній виклик. Нам буде його страшенно не вистачати", — йдеться в заяві рідних відомого астронавта.

На смерть колишнього учасника місії польоту на Місяць відреагували в космічному агентстві NASA. Виконуючий обов'язки глави адміністратора відомства Стів Юрчик назвав Майкла Коллінза "справжнім піонером".

"Сьогодні нація втратила справжнього піонера і довічного захисника досліджень астронавта Майкла Коллінза. Як пілота командного модуля Аполлона-11 — дехто називав його "найсамотнішою людиною в історії" — тоді як його колеги вперше ступили на Місяць, він допоміг нашій країні досягти важливої віхи. Він також відзначився в програмі "Близнюки" і як пілот ВПС... NASA оплакує втрату цього досвідченого пілота і астронавта, друга всіх, хто прагне розширити межі людського потенціалу. Незалежно від того, чи була його робота за лаштунками або на виду... І його дух супроводжуватиме нас, коли ми вирушимо до більш далеких обріїв", — йдеться в заяві, опублікованій на сайті космічного агентства.

NASA, космос, Майкл Коллінз, астронавт NASA, вихід в космос, місія "Аполлон-11"
астронавт Майкл Коллінз, учасник місії "Аполлон-11"
Фото: ISS

Зазначимо, що Майкл Коллінз народився 31 жовтня 1930 року в Римі. Астронавтові двічі вдалося побувати в космосі — у 1966 і 1969 роках, а свій перший політ він здійснив на "Джеміні-10", після чого була легендарна місія "Аполлон-11". За політ в космос Майкл Коллінз у 1970 році нагороджений медаллю NASA "За видатні заслуги", і на честь астронавта названий астероїд "6471-Коллінз".

Раніше ми розповідали, що в ОАЕ обрали першу в історії країни жінку-астронавта. 27-річна випускниця інженерного факультету Нура аль-Матрооші з іншим кандидатом виграла конкурс, в якому брали участь понад 4300 інших претендентів. Дівчина з ОАЕ вже у 2021 році приєднається до загону астронавтів з США.

Також ми повідомляли, що компанія Ілона Маска SpaceX відправила чотирьох астронавтів на МКС. Це вже третій успішний запуск компанії менше ніж за 12 місяців. Після стикування з космічною станцією, капсулі і чотирьом членам екіпажу належить залишитися на орбітальній станції на наступні шість місяців.