Правозахисники звинуватили Ізраїль у політиці апартеїду

Ізраїль, Палестинці, Кеннет Рот, Апартеїд, Правозахисники
Фото: The New York Times

В організації Human Rights Watch вважають, що влада країни проводить політику етнічної переваги ізраїльських євреїв над палестинцями.

Зростаюче число міжнародних спостерігачів доходять висновку, що Ізраїль застосовує політику апартеїду стосовно палестинського населення, яке проживає в країні і на контрольованих Ізраїлем територіях.

Про це пише The New York Times.

Згідно зі звітом правозахисної організації Human Rights Watch, опублікованому у вівторок, 27 квітня, влада Ізраїлю проводить політику етнічної переваги ізраїльських євреїв над палестинцями.

За словами виконавчого директора організації Кеннета Рота, ця політика, яка колись вважалася тимчасовою, з часом перетворилася на постійну.

"Тоді як більша частина світу розглядає піввікову окупацію Ізраїлем (палестинських територій) як тимчасову ситуацію, яку незабаром виправить "мирний процес", пригнічення палестинців досягло там такого порогу і стійкості, що його можна прирівняти до апартеїду", — сказав Рот .

Уряд Ізраїлю засудив звіт Human Rights Watch, назвавши його безпідставним.

Апартеїд (африк. Apartheid "окремість", роздільне проживання, робота і т.д.) — офіційна політика расової сегрегації, що проводилася в ПАР з 1948 по 1994 рік.

Зазначимо, палестинці та ізраїльтяни ніяк не можуть домовитися про майбутні кордони. За роки окупації Ізраїлем Західного берега (з 1967 року), там було створено багато єврейських поселень, які асоціюють себе з Ізраїлем. У квітні 2019 року прем'єр-міністр Нетаньягу пообіцяв включити до складу Ізраїлю єврейські поселення на Західному березі, де проживають 400 тис. осіб. Він відмовляється вивести єврейські поселення із Західного берега в обмін на визнання Ізраїлю з боку арабських країн, оскільки такий підхід не відповідає усталеним реаліям.