Киргизія звинуватила Таджикистан у підпалі будинків жителів прикордонного села

Киргизстан, Таджикистан, Збройний конфлікт, Конфлікт, Кордон, Підпалив, Село
Фото: Соцмережі | Горить прикордонна застава "Достук"

Під час перестрілки на киргизько-таджицькому кордоні загинув один громадянин Киргизії.

Між Киргизстаном і Таджикистаном назріває серйозний збройний конфлікт. Заступник глави Баткенської області Киргизстану Маруфхан Тулаєв заявив, що таджики почали підпалювати будинки жителів киргизького села Достук.

Про це повідомляє Репортер із посиланням на "Радіо Свобода".

Видання пише, що війська Таджикистану знищили прикордонну заставу "Достук", яка належить Киргизії. У відповідь на це киргизький спецназ захопив таджицьку заставу.

Як повідомляє Інтерфакс, під час перестрілки на киргизько-таджицькому кордоні загинув один громадянин Киргизії.

За словами повноважного представника уряду в Баткенській області Киргизстану Омурбека Суваналієва, стрілянина в цьому районі не припиняється.

"Киргизькі силовики дають хороший відсіч, судячи з усього, поранені та загиблі будуть і з таджицької сторони", — сказав Суваналієв.

Наразі до киргизько-таджицького кордону з обох сторін продовжують стягуватися додаткові сили та засоби.

Зазначимо, конфлікт між Киргизією і Таджикистаном почався після того, як таджицькі військові 28 квітня вирішили встановити камери відеоспостереження на електричному стовпі біля пункту розподілу води "Головний". Місцеві жителі почали вимагати від силовиків зняти обладнання зі стовпа, який знаходиться на території Киргизії.

Представники Таджикистану відмовилися знімати камеру, після чого почалася словесна перепалка, внаслідок якої сторони почали закидати одне одного камінням, а потім конфлік переріс у стрілянину.

Протяжність кордону між Таджикистаном і Киргизією — 976 км, з яких, делімітовані та демарковані лише 504. Між країнами є безліч ділянок, які вважаються суперечливою територією. Через них між сторонами часто відбуваються збройні зіткнення і конфлікти.

Нагадаємо, один із конфліктів між Киргизією і Таджикистаном стався у вересні 2019 року. Сталося це біля села Максат у Киргизії. Унаслідок обстрілу загинув один чоловік, ще десять поранені.