Курцям у Великобританії роздаватимуть е-сигарети у відділеннях екстреної допомоги

Електронні сигарети, Великобританія, Сигарети, Курці, Лікарні, Пацієнти, Тютюн
Фото: ВВС

Пацієнти отримають власне пристрій і запаси рідини для електронних сигарет на тиждень. До акції вже приєдналися медичні установи в Лондоні, Лестері, Единбурзі та Норфолку.

У рамках боротьби з курінням у відділеннях екстреної допомоги британських лікарень курцям безкоштовно роздаватимуть електронні сигарети, і розповідатимуть, як ними користуватися.

Про те передає ВВС.

Пацієнти отримають власне пристрій і запаси рідини для електронних сигарет на тиждень.

До акції вже приєдналися медичні установи в Лондоні, Лестері, Единбурзі та Норфолку.

Медичні експерти стверджують, що така акція може допомогти багатьом людям кинути курити звичайні сигарети.

За даними Служби громадської охорони здоров'я Англії, майже 50 тисяч курців щорічно кидають курити за допомогою вейпінгу. Фахівці вважають, що електронні сигарети завдають значно меншої шкоди здоров'ю, ніж традиційні сигарети або сигари. Тим часом, це не означає, вони зовсім не містять тютюну.

Акція повинна початися цієї осені. Курцям безкоштовно видаватимуть тільки стартові пакети для вейпінгу, далі вони будуть фінансувати себе самі.

Охочі можуть отримати тільки буклети з докладною інформацією про місцеві служби, які допомагають відмовитися від куріння.

Через три і шість місяців серед пацієнтів будуть проведені опитування, чи курять вони, як і раніше тютюн, перейшли на е-сигарети або ж повністю кинули курити.

Нагадаємо, український лікар-нейрохірург, онколог Антон Шкіряк розповів, що вживання електронних сигарет замість звичайних не врятує курців від раку або хвороби серцево-судинної системи.

Тим часом у США продажі електронних сигарет падають через серію медичних скандалів. А в Україні Кабінет міністрів ініціював зміни в законодавстві, яке впорядковує обіг електронних сигарет в Україні.