Киргизія і Таджикистан домовилися припинити вогонь на кордоні

межа, киргизия, таджикистан, киргизстан, війна
Фото: ridus.ru

Крім того, влада країн проведе зустріч керівників силових відомств, щоб обговорити подальші кроки щодо деескалації конфлікту.

Киргизстан і Таджикистан домовилися про припинення вогню на кордоні. Про це повідомляє Супутник-Киргизія.

Повідомляється, що міністри закордонних справ Киргизстану і Таджикистану Руслан Казакбаєв і Сіроджиддін Мухріддін провели переговори, у ході яких домовилися про повне припинення вогню з 20:00.

Голови МЗС дійшли згоди щодо необхідності врегулювання конфлікту.

За словами міністра закордонних справ Киргизстану Руслана Казакбаєва, країна не претендує на чужі території, але і своєю землею ні з ким ділитися не має наміру.

Також міністри домовилися протягом найближчих годин провести зустріч керівників силових відомств, де будуть обговорені подальші деталі врегулювання ситуації.

Сторони також погодилися посилити спільну роз'яснювальну роботу з населенням на рівні місцевих самоврядувань.

Троє громадян Таджикистану загинули в результаті конфлікту на кордоні. 31 людина отримала поранення.

Нагадаємо, що 29 квітня на кордоні Киргизстану та Таджикистану біля водорозподільного пункту "Головний" у селі Кок-Таш Баткенського району (недалеко від міста Ісфара) між співробітниками силових відомств країн відбулася перестрілка.

Він стверджує, що першою вогонь відкрила нібито таджицька сторона, а силовики Киргизії почали стріляти у відповідь.

Пресцентр же прикордонних військ Державного комітету національної безпеки (ДКНБ) Таджикистану заявив, що порушили режим тиші нібито киргизькі військові. У відомстві вважають, що Киргизстан порушив домовленості і має намір захопити пункт "Головний".

Один з таких конфліктів між Киргизією і Таджикистаном стався у вересні 2019 року. Сталося це біля села Максат у Киргизії. У результаті обстрілу загинув один чоловік, ще десятьох поранено.