У Білорусі вдруге в історії помилували засуджених до смертної кари

Білорусь, суд в Білорусі, страта, помилування в Білорусі, Брати Костєві
Фото: TUT.BY | Ілля і Станіслав Костєві

Родичі Іллі та Станіслава розраховують, що найближчим часом отримають офіційні документи про помилування, а братів поки готують до етапування в іншу в'язницю.

Ілля і Станіслав Костєві, засуджені до смертної кари за вбивство 47-річної вчительки Наталії Костриці, були помилувані.

Про це розповіли рідні засуджених, пише Tut.by.

За їх словами, вони 30 квітня привезли передачу для братів в СІЗО-1, але керівництво її не прийняло. Рідним розповіли, що їм прийшов документ про помилування Іллі та Станіслава, через що їх перевели на карантин для етапування до вʼязниці № 8 Жодіно.

Родичі Іллі та Станіслава розраховують, що найближчим часом отримають офіційні документи про помилування. Згідно із законодавством Білорусі, вища міра покарання (розстріл) був замінений на довічне увʼязнення.

Місцеві журналісти також звертають увагу, що це другий випадок помилування засуджених за всю історію незалежності Білорусі.

Справа братів Костєвих

10 квітня 2019 року в Черікові сталася пожежа у приватному будинку. На місці трагедії рятувальники виявили тіло 47-річної вчительки Наталії Костриці з численними ножовими пораненнями.

На 21-річного Іллю і 19-річного Станіслава Костєвих правоохоронці вийшли після того, як виявили на горищі їхнього будинку компʼютер, який зник після пожежі в будинку вчительки. Брати після затримання зізналися у вбивстві жінки та навмисному підпалі.

За даними слідства, вчителька розповіла соцслужбам, що сестра Костєвих не виконує належним чином свої батьківські обовʼязки. Через це сімʼю поставили в СОП. Під час застілля брати згадали про свою неприязнь до сусідки і вирішили з нею розібратися. Коли жінка впустила молодих людей в будинок, вони стали бити її руками і ногами, а потім взялися за ніж. Щоб приховати злочин, Костєви підпалили будинок і вкрали у неї компʼютер з продуктами.

Суд довів вину братів Костєвих у вбивстві 47-річної вчительки, а в січні 2020 року їхня засудили до смертної кари.

Помилування

Прохання про помилування подала сестра засуджених до смерті братів Анна. Вона просила Олександра Лукашенка "проявити милість".

"Якось виправити це, повернути це відібране ними життя вже нікому непідвладно. Але ви, Олександре Григоровичу, маєте владу і право зберегти життя моїм двом братам і не допустити, щоб ще двоє людей були позбавлені найдорожчого, що у них є, — їх життя", — писала Анна у своїй петиції.

Вона розповіла, що у братів було важке дитинство — вони практично жили без батьків і були "обділені любовʼю і теплом".

Раніше Олександр Лукашенко заявляв, що смертну кару в Білорусі можуть скасувати тільки через національний референдум, і Мінськ нібито "рухається у цьому напрямку".

А в січні 2021 року в Білорусі винесли перший у 2021 році смертний вирок. До найвищої міри покарання засудили 30-річного Віктора Скрундіка у справі про вбивство двох пенсіонерів у Слуцьку.