Через 20 років: США і НАТО офіційно почали виводити війська з Афганістану

війська США
Фото: Скриншот | Війська США в Афганістані

Американські військовослужбовці повинні остаточно залишити країну до 11 вересня 2021 року, коли настане річниця падіння веж-близнюків у Нью-йорку.

1 травня з'єднані Штати Америки і НАТО почали офіційно виводити свої війська з Афганістану через 20 років після початку боротьби з Талібаном. Про це повідомляє видання Hindustan Times.

Влада США відзначають, що виведення військ почалося трохи раніше, проте офіційним початком операції уряд оголосив 1 травня, адже в цей день настає остаточний термін домовленостей з Талібаном від 2020 року. Союзники Вашингтона в НАТО підтвердили — їх збройні сили незабаром також покинуть країну.

Зараз урядові сили Афганістану і солдати декількох країн НАТО знаходяться в режимі підвищеної готовності, щоб відбити можливі напади. Вони побоюються, що Талібан може зважитися атакувати американські війська під час відступу. Для афганістанських сил безпеки від'їзд іноземців стане серйозним випробуванням на міцність — їм належить показати, як вони можуть протистояти загрозам без міжнародної допомоги.

Відведення американських солдатів з Афганістану може привести до закінчення збройного конфлікту, який президент США Джо Байден назвав "вічною війною". Глава держави анонсував, що 2,5 тисячі солдатів США будуть виведені з Афганістану до 11 вересня 2021 року та 20 річниці резонансного теракту, який спровокував військову операцію проти Талібану.

Раніше прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр заявила про початок виведення американських військ з Афганістану. При цьому США стягнули в країну додаткові сили, які повинні забезпечувати безпеку процесу.

У лютому 2020 року США і "Талібан" підписали мирову угоду, яким поклали край війні. Вперше війська в Афганістан ввів президент Джордж Буш в 2001 році.

Спочатку передбачалося, що американці покинуть Афганістан протягом 14 місяців, проте президент Джо Байден продовжив цей термін. За його словами, США не встигли зробити це до 1 травня.