У шведському лісі виявили унікальний скарб віком близько 2500 років (фото, відео)

швеція, скарб, бронзовий вік, скарби
Фото: lansstyrelsen.se

Знахідка, за словами археологів, складалася з 50 різних прикрас. Серед них — намиста, браслети і шпильки для одягу.

У Швеції картограф Томас Карлссон під час підготовки до змагань зі спортивного орієнтування знайшов в лісі в 50 км від Гетеборга скарб із скарбів бронзового століття, якому близько 2500 років. Про це повідомляє BBC.

За словами археологів, в скарбі знаходилося 50 різних прикрас: намиста, браслети і шпильки для одягу.

"Спочатку я подумав, що це може бути лампа, але коли я придивився, то побачив, що це старі прикраси", — сказав Карлссон.

швеція, скарб, бронзовий вік, скарби

Речі були хорошому стані, що він подумав, що це копії, але вирішив порадитися з археологами. Шведські археологи кажуть, що знайти такий скарб в лісі дуже рідко. Стародавні племена зазвичай залишали такі підношення в річках або болотах. Скарб знаходився на лісовій підстилці, поруч з каменями. Швидше за все, речі були залишені в жертву богам.

Професор Йохан Лінг, викладач археології в Гетеборгському університеті сказав, що ювелірні вироби дуже добре збереглися.

швеція, скарб, бронзовий вік, скарби
Фото: lansstyrelsen.se

Нагадаємо, знайдена жменька старих монет в Новій Англії може виявитися ключем до історії найуспішнішого пірата в світі. За словами історика-любителя Джима Бейлі, він розшукує пірата 17-го століття на ім'я Генрі Евері, який також був відомий як Архіпірат і Довгов'язий Бен. Евері здобув славу, полюючи на кораблі в Червоному морі.