Пляшку вина Petrus, що пробула в космосі 14 місяців, можуть продати за $1 млн (фото)

вино, вино Petrus, космос, МКС, космічні польоти, вино Petrus з космосу, аукціон
Фото: space-cu.com | Елітне вино Petrus, що побувало в космосі

Елітне французьке вино, за словами експертів, після космічного польоту змінило свій смак.

Аукціонний будинок Christieʼs незабаром виставить на торги пляшку французького вина, за яку хочуть виручити майже $1 млн.

Про це пише британський таблоїд The Daily Mail.

На торги виставлять одну з 12 пляшок, які в 2019 році полетіли в космос від приватної компанії Space Cargo Unlimited. Автори проекту, відправляючи елітний напій на МКС, хотіли краще зрозуміти процес дозрівання вина, ферментації і процесу утворення бульбашок.

Французьке вино Pétrus 2000 року пробуло в космосі 14 місяців, і, як зазначають експерти, напій трохи змінився в смаку. В аукціонному домі Christieʼs підкреслили, що Pétrus дозріло в унікальному середовищі нульової гравітації.

Вино Pétrus серед гурманів славиться своїм складним, повним танінів смаком та ароматом вишні, коробки сигар і шкіри. Спочатку пляшка вина коштує $10 тисяч, але в Christieʼs за неї розраховують отримати $1 млн.

Покупець, який викладе за "космічне" вино таку суму, також отримає пляшку "земного" вина Pétrus 2000 року, а також декантер, стакани і штопор, зроблений з метеорита. В аукціонному домі Christieʼs додали, що виручені у процесі торгів гроші підуть на майбутні проекти приватної компанії Space Cargo Unlimited. Інші 11 пляшок французького вина, які також побували в космосі, залишаються невідкоркованими, продавати їх поки не планують.

космос, МКС, вино, вино з космосу, торги Christie's, вино Pétrus на МКС
Вино Pétrus 2000 року з космосу
Фото: space-cu.com

Раніше ми розповідали, що вчені виявили в космосі примарну "медузу", Фахівцям вдалося зафіксувати наднизькі частоти, що випромінюються дивним обʼєктом у формі медузи, який знаходиться в далекому скупченні галактик. Це скупчення може містити тисячі галактик, величезні океани гарячого газу, невидимі острови темної матерії та іноді елементи хитромудрих форм, що світяться.

Також ми повідомляли про смерть легендарного астронавта Майкла Коллінза, який брав участь в місії "Аполлон-11". Колишній учасник місії польоту на Місяць помер 28 квітня у віці 90 років. 90-річний Майкл Коллінз довгий час боровся з онкологією, але хвороба виявилася сильнішою.