У Сербії будуть платити по $ 30 усім, хто зробить щеплення від коронавірусу

Олександр Вучич, Сербія, Вакцинація, Коронавірус, Лікарняний
Фото: Oliver Bunic | Александар Вучич

Разом з тим, якщо коронавірусом заразиться людина, яка відмовилася від вакцинації, уряд не буде виплачувати їй лікарняний.

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що з метою заохочення громадян вакцинуватися від коронавірусу уряд готовий виплачувати по 3 тисячі сербських динарів (близько 30 доларів США) всім тим, хто зробить щеплення.

Про це він сказав в ефірі телеканалу Pink.

За словами сербського президента, гроші отримає будь-який громадянин старший 16 років, якщо зробить щеплення до 31 травня.

"Ми не можемо ввести обмежувальні і дискримінаційні заходи стосовно тих, хто не хоче вакцинуватися, що я вважаю дуже егоїстичним і безвідповідальним. Тому ми прийняли рішення надати додаткову фінансову допомогу всім щепленим громадянам", — сказав Вучич.

Він також додав, що якщо коронавірусом заразиться людина, яка відмовилася від вакцинації, уряд не буде виплачувати їй лікарняний.

Нагадаємо, що Європейська комісія рекомендувала країнам-членам ЄС дозволити вʼїзд іноземним туристам, які отримали щеплення від COVID-19. За 14 днів до поїздки країни-члени ЄС повинні будуть видавати дозвіл на вʼїзд на свою територію — за умови, що турист отримав останню рекомендовану дозу вакцини. З якого числа прищепленим туристам можна буде вʼїжджати на територію ЄС, поки не вказано.