"Під міжнародним наглядом": країни G7 закликали Лукашенка провести в Білорусі нові вибори

Олександр Лукашенко, велика сімка, g7, нові вибори, Білорусь, Білорусь, президентські вибори
Фото: sozh.info | Олександр Лукашенко

Представники "великої сімки" вважають, що владі Білорусі необхідно звільнити політв'язнів і почати діалог, зокрема, з лідерами опозиції.

Керівники міністерств закордонних справ країн "великої сімки" (G7) закликали владу Білорусі провести в країні нові президентські вибори, які пройдуть під міжнародним наглядом. Про це йдеться у підсумковому комюніке міністрів, прийнятому на зустрічі, що відбулася 5 травня, у Лондоні.

"Ми закликаємо режим провести нові, вільні і чесні вибори під міжнародним наглядом. Ми віддані підтримці демократичних прагнень білоруського народу та притягнення до відповідальності осіб, причетних до порушення прав людини", — сказано в документі.

Також представники країн G7 закликали владу Білорусі звільнити всіх, хто був "несправедливо поміщений під варту" за "вираження демократичних устремлінь" і припинити "пригнічувати фундаментальні свободи і права людини".

Глави МЗС країн "великої сімки" висловили свою "глибоку заклопотаність" тим, що в Білорусі почався серйозна політична криза і криза у сфері прав людини.

"Це почалося після сфальсифікованих президентських виборів у Білорусі у серпні 2020 року", — стверджується в комюніке.

Представники G7 запропонували Мінську розпочати діалог з представниками різних частин суспільства, зокрема з лідерами опозиції, і почати врегулювання політичної кризи в країні.

Нагадаємо, в середині березня 2021 року Лукашенко допустив те, що "в Білорусі зʼявиться інший президент".

У листопаді 2020 року він заявив, що нові президентські вибори в країні відбудуться, якщо того захочуть громадяни.

У серпні того ж року Лукашенко заявляв, що інших виборів в Білорусі не буде "поки його не вбʼють".