Франція слідом за Британією відправила патрульні катери до острова Джерсі (відео)

Франція, Британія, Ла-Манш, острів Джерсі, Brexit, рибальство, суперечка,
Фото: скриншот | Французькі патрульні катери

Між цими країнами розгоряється суперечка через вилов риби в протоці Ла-Манш.

Франція слідом за Великобританією направила два катери до острова Джерсі, що розташований у протоці Ла-Манш, через суперечку про право на рибну ловлю після укладення угоди Brexit.

Як інформує у четвер, 6 травня Reuters, два патрульних кораблі були відправлені туди за наказом французької влади.

За повідомленням штабу ВМС Франції, в акваторії протоки неподалік від Джерсі будуть розміщені два французьких сторожових кораблі.

Міністр у справах моря Франції Анник Жирарден додала, що Париж готовий вдатися до санкцій у тому випадку, якщо Лондон продовжить обмежувати доступ до води навколо Джерсі французьким рибалкам.

Також вона натякнула, що Франція може припинити постачати острів електроенергією.

Франція направила два катери до острова Джерсі

Раніше ми повідомляли, що Великобританія направила до острова Джерсі в протоці Ла-Манш два патрульних катери Королівського флоту після погроз Франції про його блокаду французькими рибальськими суднами.

Нагадаємо, що Великобританія офіційно покинула ЄС у ніч з 31 грудня 2020 року на 1 січня 2021 року. До цього Євросоюз і Британія погодили торговельну угоду, у рамках якої вони погодилися співпрацювати після Brexit.

Великобританія повернула собі контроль над кордоном, фінансами, законодавством, торгівлею, судовою системою і рибальськими водами.